• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Ultimate Games i perspektywy rynku gier

Ultimate Games to jedna z tych spółek na NewConnect (a jest ich niemało), które produkują i wydają gry komputerowe (ściślej: gry na komputery i rozmaite urządzenia mobilne). Istotnym akcjonariuszem spółki jest firma PlayWay S.A., znana z głównego parkietu GPW i kontrolująca 48 proc. kapitału naszego emitenta (oraz analogiczny udział w liczbie głosów na WZ). Prezes Mateusz Zawadzki ma 13,51 proc., na free float składa się 24,84 proc.

Tytuły wypuszczone na rynek to m.in. Ultimate Fishing Simulator, Bouncy Bob, Darkest Hunters i Earthworms, w przygotowaniu jest kilka innych (np. Priest vel Faither czy Spyhack).

Jeśli chodzi o otoczenie rynkowe, to firma jak najbardziej czuje się częścią światowego biznesu gier wideo. Mobilny rynek gier ma w latach 2016 - 2020 wzrosnąć z 38,6 mld USD do 65 mld USD. Ogólnie rzecz biorąc, rynek gier wideo w roku 2016 miał przychody na poziomie 101,1 mld USD (rok wcześniej 91,8 mld USD). Perspektywy są obiecujące.

W raporcie za III kw. 2018 czytamy, że głównym zdarzeniem tego okresu była premiera pełnej wersji Ultimate Fishing Simulator, która zresztą okazała się sukcesem. Jest to symulator wędkarstwa. Co więcej, Ultimate wraz z inną spółką z NewConnect, mianowicie Forever Entertainment, zawiązała podmiot UF Games, któy będzie portować gry na konsole (Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One). Spółka ta będzie też wydawać gry.

W III kw. 2018 Ultimate podpisała umowy na wydanie kilku tytułów (np. Mech Rage czy Pangeon).

Spójrzmy na wyniki przedsiębiorstwa:

Przychody za III kw. 2018 intensywnie wzrosły r/r - w istocie 4,7 razy, do kwoty 1,86 mln zł. W dodatku wygenerowano bardzo przyzwoite zyski, podczas gdy rok wcześniej dominowały straty. Wypracowano wówczas tylko zysk netto - i to skromny, 17,5 tys. zł, czyli z marżą 4,45 proc.

Otóż teraz na tej pozycji mamy 680 tys. zł, zatem równowartość 36,5 proc. przychodów. Marża operacyjna to nawet 42,2 proc. Nawiasem mówiąc, z powodu minimalnej amortyzacji i śladowych pozostałych przychodów operacyjnych, zyski EBITDA, netto na sprzedaży i operacyjny różnią się zupełnie nieznacznie.

W ujęciu narastającym widzimy 3,39 mln zł przychodów i 1,4 mln zł zysku operacyjnego - oraz 1,25 mln zł zarobku na czysto (co daje rentowności równe odpowiednio 41,2 proc. i 36,9 proc.).

Zerknijmy teraz na dane bilansowe:

Aktywa trwałe są bardzo skromne, majątek jest niemal wyłącznie obrotowy, ostatnio to 3,55 mln zł. To głównie gotówka (1,37 mln zł) i zapasy (1,22 mln zł).

Zadłużenie jest nader małe: tylko 12 proc. sumy bilansowej, wyłącznie krótkoterminowo. Złota reguła jest w oczywisty sposób zachowana, wysoko stoi płynność bieżąca (8,33 pkt). Wypłacalność natychmiastowa to 3,1 pkt, czyli gotówka ponad trzykrotnie przewyższa zobowiązania bieżące.

W ciągu roku, od 30 września 2017, skala działalności bardzo się powiększyła - np. majątek krótkoterminowy wzrósł ponad dwukrotnie.

Ostatnia rzecz to wykres kursu:

W czerwcu 2018 roku kurs akcji odbił się od 6 zł, po czym uformowała się linia trendu wzrostowego. W szczycie kreślono więcej niż 14 zł, przy czym w drugiej połowie sierpnia wykres zaczął się konsolidować, a trend - rozmywać. Kilka sesji temu znów próbowano ataku na 14 zł, acz nie dotknięto tej granicy. Obecnie mamy 12,40 zł. Dziś akcje zyskały 3,33 proc.

Adam Witczak

Gorące tematy

Eurosnack S.A. - analiza ...
Aktualny kurs akcji Eurosnacku to 35 ...
Po sesji na NewConnect ...
NCIndex spadł o 0,13 proc. na sesji ...
Po sesji na NewConnect ...
Podwyższono dziś wycenę 61 walorów, zaś 67 ...
Sześć miesięcy Milkpolu
Milkpol to polskie przedsiębiorstwo z ...
The Farm 51 S. A. - ...
Można wierzyć w to, że na wykresie The ...
SSK nadal poprawia wyniki
Surfland Systemy Komputerowe S.A., Spółka ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.