• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Dom Lekarski - przegląd wyników

Dom Lekarski to centrum medyczne, zarejestrowane jako spółka akcyjna - której akcjami (od stycznia 2011) handluje się jako NewConnect. Samo przedsiębiorstwo istnieje już od roku 2000.

Prezesem zarządu jest Dariusz Piotrowski, menedżer z doświadczeniem w spółkach medycznych i farmaceutycznych, z wykształcenia lekarz. Radzie nadzorczej przewodzi dr Piotr Kominiak, specjalista z obszaru ortopedii i traumatologii.

Akcjonariat wygląda tak:

Dom Lekarski oferuje bardzo szeroki wachlarz usług: diagnostykę i zabiegi z takich gałęzi medycyny jak gastrologia, chirurgia plastyczna, kardiologia, laryngologia, neurochirurgia, psychologia, urologia, fizykoterapia, okulistyka czy diabetyka. Firma posiada kilka ośrodków: witryna www wymienia cztery przychodnie, dwa oddziały szpitalne i jeden szpital - w Gryfinie. Siedziba spółki mieści się w Szczecinie.

Spójrzmy na dane finansowe z trzech pierwszych trymestrów roku 2017:

Przychody za 9 miesięcy ubiegłego roku to 29,36 mln zł. W relacji rocznej wzrosły o prawie 17 proc. Równocześnie udało się trochę powiększyć wyniki netto na sprzedaży i EBITDA. Zmiany w odpowiadających im rentownościach były marginalne.

Co do zysków operacyjnego i netto, to skurczyły się one r/r, co oczywiście poskutkowało redukcją marż: finalna rentowność na czysto obniżyła się z 1,75 proc. do 1,03 proc.

Tak wyglądał sam III kwartał:

Przychody w stosunku rocznym podniosły się o 16,7 proc., osiągając pułap 9,72 mln zł. Wynik netto na sprzedaży, podobnie jak rok wcześniej, był niestety ujemny. Wynik operacyjny wyszedł na plus, ale zaprezentował się gorzej niż w III kw. 2016 - wyniósł raptem 41,44 tys. zł.

Ostatecznie lipiec, sierpień i wrzesień 2017 przyniosły stratę opiewającą na 46 tys. zł, tj. nieco mniej niż 0,5 proc. przychodów.

Oto i dane bilansowe:

Aktywa trwałe pod koniec września 2017 opiewały na 14,3 mln zł. Były to w głównej mierze aktywa rzeczowe, a wśród nich przede wszystkim urządzenia i maszyny (7,5 mln zł) oraz budynki i lokale (3,9 mln zł). Majątek obrotowy to m.in. 7 mln zł należności krótkoterminowych.

Środki pieniężne były ostatnio skromne, choć r/r trochę wzrosły. Zwyżka zobowiązań krótkoterminowych była jednak zbyt wielka, by udało się poprawić wypłacalność natychmiastową - ta więc osunęła się z 6 proc. do 4 proc.

Dom Lekarski nie wypełnia złotej reguły i ma dość niską płynność bieżącą, raptem 0,88 pkt. Ogólne zadłużenie to 68 proc. sumy bilansowej, nie jest dramatycznie wysokie - ale oczywiście trudno nazwać je niskim.

Ostatnie transakcje rozegrano pod koniec grudnia 2017. Kurs jest nisko, w zakresie 9,35 - 10,00 zł. Dość przypomnieć, że w marcu 2016, czyli prawie dwa lata temu, notowano 16,49 zł w roli maksimum. Jakimś pocieszeniem jest oczywiście to, że wskaźnik RSI daje sygnał pro-zakupowy. Trzeba będzie jednak pokonać opory na 10 - 10,10 zł, 10,45 zł, 10,81 zł i 11,16 zł, jeszcze wyżej mamy 12 zł, a w końcu 13 zł.

B. Garga

Gorące tematy

The Dust - gry i reklamy ...
Wykres kursu akcji spółki The Dust biegnie ...
O tym musisz wiedzieć ...
Ostatnie zamknięcia: NCIndex: 247,32 pkt, ...
Po sesji na NewConnect ...
Gracze podbili dziś kurs 63 papierów na ...
Auxilia przedstawia nową ...
Spółka Auxilia S.A. poinformowała o ...
Po sesji na NewConnect ...
Na sesji 14 marca NCIndex doszedł do ...
O tym musisz wiedzieć ...
Ostatnie zamknięcia: NCIndex: 248,51 pkt, ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.