• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI1.7%
Bezrobocie6.1%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Fluid - fakty i ambitne plany

Fluid definiuje swoją działalność w cokolwiek ambitny sposób. Na przykład w najnowszym raporcie okresowym (za drugi kwartał) ujęto to następująco: "rozwijanie innowacyjnej na skalę światową technologii odzysku energii z biomas roślinnych".

Dowiadujemy się też, że firma jest "producentem najwyższej jakości biowęgla, o zawartości pierwiastka węgla do 90 proc.". Poza produkcją Fluid zajmuje się też pracami badawczymi.

Prezesem spółki jest Jan Gładki, radzie nadzorczej przewodzi Łukasz Różycki. Główni inwestorzy to Robert Gubała (15,38 proc. w kapitale i głosach) oraz Ryszard Jarzyński (9,94 proc.).

Spójrzmy na wyniki finansowe:

Są one bardzo specyficzne. Po pierwsze, w I - II kw. 2017 odnotowano duże obroty, wyniosły one 1,47 mln zł - były to wpływy ze sprzedaży produktów. Co ciekawe, niemal całość tej kwoty przypadła na pierwszy trymestr, w drugim notowano tylko 2,8 tys. zł przychodów.

W 2016 całe pierwsze półrocze cechowało się miniaturowymi przychodami. Odnotowano wtedy także gigantyczne straty, od poziomu brutto na sprzedaży aż po wynik netto. W tym roku półrocze też sfinalizowano na minusie, niemniej straty zostały wydatnie ograniczone. Na przykład operacyjna wyniosła 1,01 mln zł (marża -68,5 proc.). Marża brutto na sprzedaży to -19,6 proc.

Co z bilansem?

Pod koniec czerwca aktywa trwałe opiewały na 48,8 mln zł, były to głównie aktywa rzeczowe, w szczególności urządzenia i maszyny, wyceniane na 25,4 mln zł. Złota reguła bilansowa nie jest zachowana, kapitał własny pokrywa tylko 46 proc. majątku trwałego.

Płynność bieżąca przez rok silnie wzrosła, ale wskaźnik sam w sobie pozycjonuje się nader nisko (0,9 pkt). Przez rok emitent wyzbył się też niemal całości posiadanych pieniędzy. Gotówka na koniec czerwca 2017 to tylko 22,4 tys. zł. Ogólne zadłużenie silnie wzrosło r/r, ale nadal nie jest - samo w sobie - tragiczne. To tylko 53 proc. sumy bilansowej, acz nie wliczamy w to rezerw (niewielkich) i rozliczeń międzyokresowych (te już były większe, rzędu 5,83 mln zł).

W styczniu 2016 papiery kupowano za 30 groszy od sztuki. Potem trwał konsekwentny trend wzrostowy, uwieńczony szczytem na 1,89 zł - w styczniu 2017. Następna faza to silna przecena, wstrzymana i zawrócona dopiero w czerwcu przy 0,75 zł. Ostatnio kurs jest w pobliżu 1 zł, a poziom 1,30 zł, notowany w lipcu, okazał się chwilowy.

Zarząd podaje w raporcie, że w kwietniu podpisano list intencyjny dotyczący współpracy z kontrahentem z Arabii Saudyjskiej. Rzecz dotyczy m.in. budowy zakładów produkujących energię elektryczną. Poza tym firma buduje swoją infrastrukturę także w kraju.

Adam Witczak

Gorące tematy

Auto-Spa zmienia nazwę
Auto-Spa S.A. zmienia nazwę na Fince ...
Po sesji na NewConnect ...
W czasie sesji 19 lipca było na NewConnect ...
Scope Fluidics na ...
Prof. Piotr Garstecki, współzałożyciel i ...
Bookre z Grupy Midven ...
Grupa Midven posiadająca większościowy ...
Po sesji na NewConnect ...
Sesja wtorkowa przyniosła wzrost ceny 66 ...
Passus S.A. debiutuje na ...
Dziś na warszawskiej giełdzie ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Financial Markets Center Management Sp. z.o.o działa na rynku ogólnopolskim już od 2005 roku. W swojej ofercie posiada m.in. doradztwo strategiczne, walutowe oraz inwestycyjne.
NewWeb S.A. jest innowacyjną agencja PR, która świadczy szeroką gamę usług z zakresu PR, IR, a także marketingu.