• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

6 mln zysku w jeden kwartał

6,3 mln zł – tyle wyniósł czysty zarobek, jaki 2C Partners S.A. zanotował w drugim kwartale tego roku. Było to zdecydowanie więcej niż przed rokiem.

W samym kwartale Emitent zanotował niecałe 770 tys. zł przychodów, czyli aż 83 proc. więcej niż jeszcze dwanaście miesięcy wcześniej. Pomimo tego, podobnie jak przed rokiem, Spółka nie była rentowna na poziomie sprzedaży, choć strata zmalała z 94 do 45 tys. zł. Wynik operacyjny był już jednak zdecydowanie większy, bo przekroczył 8,1 mln zł wobec „zaledwie” 972 tys. zł przed rokiem. Było to efektem bardzo dużych innych przychodów operacyjnych, które wyniosły 8,2 mln zł (wycena posiadanych nieruchomości do wartości godziwej). Dzięki temu, kwartalny wynik netto osiągnąć ostatecznie 6,3 mln zł, czyli był praktycznie dziesięciokrotnie wyższy r/r.

Dodając do tego rezultaty z pierwszego kwartału tego roku, Spółka ma już 3,8 mln zł przychodów wobec 1,2 mln zł przed rokiem. Wynik na sprzedaży także jeszcze znacznie lepszy i wynosi 658 tys. zł w porównaniu do -184 tys. zł poprzednio. Wynik EBIT zdążył wzrosnąć z 510 tys. do ponad 9 mln zł, a wynik netto z 94 tys. do 6,8 mln zł.

Wyższe przychody to efekt wypracowania lepszych rezultatów z restrukturyzacji nieruchomości mieszkalnych, co jest podstawowym obszarem działalności. Jak stwierdza zarząd, inwestycje poczynione we wcześniejszych okresach, finansowane emitowanym obligacjami zaczynają przynosić efekty.

Także w bilansie znajdziemy sporo zmian. Przede wszystkim inwestycje długoterminowe wzrosły z 9,2 do prawie 24 mln zł. To efekt nabycia nieruchomości, którą pozyskano w celu rewitalizacji i dalszej odsprzedaży, a także przeszacowania zakupionych nieruchomości do wartości godziwej. Dość mocno wzrosła ogólna wartość majątku Spółki i osiągnęła niemal 30 mln zł wobec 14,1 mln zł dwanaście miesięcy wcześniej. Zarząd tłumaczy, że to m.in. pochodna zakupionych w poprzednich okresach budynków inwestycyjnych, wpłaty zaliczek na zakup nieruchomości oraz wzrostu krótkoterminowych rozliczeń międzyokresowych.

 

Działalność Emitenta polega na restrukturyzacji nieruchomości mieszkalnych. Dotyczy ona aspektów prawnych, ekonomicznych oraz administracyjno-budowlanych. W akcjonariacie 2C Partners największy udział mają prezes i wiceprezes zarządu – Łukasz Tylec oraz Michał Owsiewski z podmiotem powiązanym – obaj posiadają po 42 proc. instrumentów i głosów na WZA. Reszta, czyli 16 proc. akcji, znajduje się w wolnym obrocie.

Jacek Jarosz

Gorące tematy

Eurosnack S.A. - analiza ...
Aktualny kurs akcji Eurosnacku to 35 ...
Po sesji na NewConnect ...
NCIndex spadł o 0,13 proc. na sesji ...
Po sesji na NewConnect ...
Podwyższono dziś wycenę 61 walorów, zaś 67 ...
Sześć miesięcy Milkpolu
Milkpol to polskie przedsiębiorstwo z ...
The Farm 51 S. A. - ...
Można wierzyć w to, że na wykresie The ...
SSK nadal poprawia wyniki
Surfland Systemy Komputerowe S.A., Spółka ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.