• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Huckleberry Games S.A. rozpoczyna zapisy na akcje po cenie maksymalnej

Huckleberry Games S.A., Spółka z branży gier komputerowych, rozpoczęła przyjmowanie zapisów na akcje w ramach przeprowadzanej oferty publicznej po maksymalnej cenie emisyjnej wynoszącej 20,00 zł za akcję. Emitent chce pozyskać z niej środki w wysokości do 4 mln zł i ma zamiar zadebiutować na rynku NewConnect do końca 2016 r.

Oferta publiczna akcji serii E obejmuje do 200.000 szt. akcji, a cena emisyjna ustalona na podstawie budowy księgi popytu wynosi 20,00 zł za akcję. Zapisy na akcje będą przyjmowane w dniach 14.10-24.10.2016 r. Oferującym jest Dom Maklerski Capital Partners S.A. Członkiem Konsorcjum Oferującego jest również Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. Środki pozyskane przez Huckleberry Games S.A. z emisji akcji serii E Spółka planuje wykorzystać na produkcję nowych gier przeznaczonych na komputery PC, konsole i urządzenia VR oraz na przygotowanie aplikacji mobilnej do gry „Edengrad”.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni z rezultatów procesu book-building’u, a ustalenie ceny emisyjnej na maksymalnym poziomie, a więc w wysokości 20,00 zł za akcję, napawa Spółkę dużym optymizmem. Liczymy, że uda nam się przeprowadzić z sukcesem subskrypcję akcji, co przyczyni się do dalszego rozwoju Huckleberry Games. Środki pozyskane z oferty publicznej chcemy przeznaczyć na realizację naszych kluczowych projektów: produkcję innowacyjnej gry na urządzenia w technologii VR „Edengrad: Arena”,  wieloplatformowej i wysokojakościowej gry „Stay Hungry” oraz rozwijanie naszego flagowego produktu, jakim jest oczywiście „Edengrad”. Stworzenie nowych gier będzie możliwe dzięki rozszerzeniu naszego zespołu o międzynarodowych specjalistów w tej branży.” - ocenia Patryk Borowski, Prezes Zarządu Spółki Huckleberry Games S.A.

Huckleberry Games S.A. zajmuje się produkcją innowacyjnych gier typu MMORPG i pracuje obecnie na produkcją wieloosobowej gry o nazwie „Edengrad”. Premiera tej gry została zaplanowana na koniec 2016 r. Spółka do produkcji swoich gier wykorzystuje nowoczesny silnik unity3d. Serwer użyty przy produkcji gry „Edengrad” jest autorską technologią Emitenta, a metody w nim wykorzystane są innowacyjne na skalę światową.

Strategia Rozwoju Huckleberry Games S.A. przewiduje dalsze realizowanie bardzo innowacyjnych gier. W najbliższym czasie Spółka będzie zajmowała się produkcją gry „Edengrad: Arena”, która będzie przeznaczona na urządzenia VR. Emitent chce również przygotować aplikację mobilną dla graczy „Edengradu”, w której będą się oni komunikowali z innymi graczami oraz otrzymywali powiadomienia o akcjach dziejących się w grze m.in. rozpoczęciu wojen, sprzedanym przedmiocie na aukcji (w grze) oraz promocjach w sklepie z przedmiotami premium. Następną bardzo ważną produkcją studia Huckleberry Games S.A. będzie gra RPG „Stay Hungry” przeznaczona na komputery PC oraz konsole. Jej premiera w wersji Early Access została planowana na rok 2017/2018.

Gra „Edengrad”, która jest aktualnie naszym flagowym produktem, znajduje się na etapie ukończenia i w listopadzie wydajemy ją w ofercie cyfrowej na platformie Steam w modelu Early Access. Gra zostanie zaprezentowana po raz trzeci już 21 października br. podczas targów Poznań Game Arena. Tym razem już jako dopracowana wersja Alfa. Spółka pracuje także nad swoimi kolejnymi produkcjami m.in. „Edengrad: Arena”, która ma nam zapewnić wejście na nienasycony jeszcze rynek VR. Będzie to gra bitewna, w której gracz wciela się w rolę postapokaliptycznego gladiatora. Z kolei gra „Stay Hungry” pokaże nową i całkowicie inną jakość gier RolePlay.” - podsumowuje Borowski.

W tym roku Spółka przeprowadziła już kampanię crowdfundingową na platformie Kickstarter, z której pozyskała ponad 230 tys. zł. Była to kwota wyższa od pierwotnych założeń na poziomie 200 tys. zł. Emitent przez kilka miesięcy przygotowywał się do kampanii na Kickstarterze i odniósł bardzo duży sukces podczas kampanii poprzedzającej na Headtalkerze.

Jednym z Akcjonariuszy Huckleberry Games S.A. jest notowany na rynku NewConnect fundusz kapitałowy - ERNE VENTURES. W lutym 2015 r. fundusz zainwestował w Huckleberry Games S.A. środki, które umożliwiły Spółce realizację prac nad rozwojem gry „Edengrad”.Redakcja

Gorące tematy

Live Motion Games ...
Spółka Live Motion Games zawarła umowę z ...
Movie Games S.A. zakłada ...
Spółka Movie Games założyła studio LifeSim ...
Debiut Creotech ...
We wtorek 12 października br. do grona ...
Dobre wyniki Movie Games ...
Movie Games podsumowała III kwartał 2021 ...
Oferty publiczna akcji ...
Spółka Proglas S.A. wydłuża termin ...
DRAGO entertainment ...
DRAGO entertainment kontynuuje proces ...

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Media Platform Sp. z o.o. Nr KRS 0000489451
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.