• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

JR HOLDING S.A. - dobry początek roku

Spółka JR HOLDING S.A osiągnęła w styczniu 2016 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży razem z działalnością w segmencie fotowoltaiki w wysokości 1.417 tys. zł netto. Emitent rozpoczął również realizację Programu skupu akcji własnych, na który zamierza przeznaczyć do 5 mln zł.

Grupa Kapitałowa JR HOLDING S.A. zanotowała w pierwszym miesiącu br. 418 tys. zł netto przychodów ze sprzedaży w swojej podstawowej działalności, a więc wynajmie powierzchni w posiadanych nieruchomościach komercyjnych. W analogicznym okresie 2015 r. przychody w tym segmencie wyniosły 388 tys. zł netto, więc tegoroczny wynik wykazuje 7% wzrost. Natomiast wartość przychodów wypracowanych przez spółkę Columbus Energy S.A., działającą na rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych, w której JR HOLDING S.A. wraz z podmiotami powiązanymi posiada 35,9% udziałów, ukształtowała się w styczniu 2016 r. na poziomie blisko 1 mln zł netto. Warto dodać, że podmiot ten zawarł w poprzednim miesiącu 141 umów o łącznej wartości ponad 6,5 mln zł brutto. Zarząd JR HOLDING S.A. oczekuje dalszego wzrostu przychodów całej Grupy Kapitałowej w kolejnych miesiącach tego roku.

Styczeń był dla nas kolejnym bardzo udanym miesiącem, w którym cała Grupa Kapitałowa zanotowała zwiększenie sprzedaży. Prowadzone przez nas działania restrukturyzacyjne w zakresie zmiany struktury najemców w posiadanych nieruchomościach przekładają się na coraz wyższe przychody. Konsekwentnie optymalizujemy również koszty działalności, co pozwala nam osiągać znacznie lepsze rentowności. Columbus Energy S.A. cały czas zwiększa sprzedaż oraz podpisuje kolejne umowy na dostawę mikroinstalacji fotowoltaicznych, dlatego też bardzo dobrze oceniam perspektywy rozwoju tego segmentu biznesowego związanego z Odnawialnymi Źródłami Energii, w którym zamierzamy poszukiwać kolejnych projektów inwestycyjnych.” - stwierdza January Ciszewski, Prezes Zarządu Spółki JR HOLDING S.A.

Emitent rozpoczął w dniu 16.02.2016 r. realizację Programu skupu akcji własnych, który został zatwierdzony przez Akcjonariuszy podczas styczniowego NWZA. Zgodnie z przyjętą Uchwałą Zarząd Spółki został upoważniony do nabycia maksymalnie 7.800.000 szt. akcji własnych po cenie nie niższej niż 0,10 zł i nie wyższej niż 2,00 zł za jedną akcję. Program buy-back będzie realizowany do końca 2017 r. lub do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel, które wynoszą do 5 mln zł. Nabyte akcje będą mogły zostać umorzone lub ewentualnie zostaną przeznaczone do dalszej odsprzedaży.

Bardzo dobra sytuacja finansowa Spółki oraz zbliżającą się finalizacja transakcji sprzedaży nieruchomości Galerii Ramzes w Zielonej Górze pozwala Zarządowi JR HOLDING S.A. realnie myśleć o wypłacie dywidendy. Po wpłynięciu środków ze sprzedaży tej nieruchomości będzie on rekomendował Radzie Nadzorczej wypłatę dla Akcjonariuszy dywidendy zaliczkowej za 2016 rok w wysokości od 0,04 zł do 0,15 zł na akcję.

Uważamy, że nasza obecna wartość rynkowa nie odzwierciedla realnej wyceny Spółki, dlatego zdecydowaliśmy się wdrożyć Program skupu akcji własnych. Kwota przeznaczona na ten cel, która wynosi do 5 mln zł, jest relatywnie bardzo wysoka jak na spółki z rynku NewConnect. Sprzedaż należącej do nas Galerii Ramzes w Zielonej Górze pozwoli nam również na wypłatę dywidendy, którą będę rekomendował Radzie Nadzorczej. Jestem przekonany, że zarówno realizowany program buy-back, jak i nowa polityka dywidendowa Spółki, zostaną pozytywnie odebrane przez obecnych Akcjonariuszy oraz potencjalnych inwestorów.” - dodaje Ciszewski.

JR HOLDING S.A. rozpoczęła pracę nad przygotowaniem nowej Strategii Rozwoju całej Grupy Kapitałowej, która zostanie opublikowana do końca 1 kw. 2016 r. Emitent zamierza w większym stopniu skoncentrować swoją działalność na projektach inwestycyjnych, wśród których największą część będą nadal stanowiły nieruchomości komercyjne. Spółka będzie także chciała intensywnie rozwijać nowe projekty inwestycyjne w segmencie Odnawialnych Źródeł Energii oraz nowych technologii.

Emitent poprzez spółkę celową Biurowiec Zamknięta Sp. z o.o. realizuje aktualnie projekt inwestycyjny o nazwie „Biurowiec Hexagon” (http://biurowiec-hexagon.pl), polegający na budowie w Krakowie bardzo dobrze zlokalizowanego budynku biurowego klasy A- o łącznej powierzchni wynoszącej 2.950 m2. Zarząd Spółki podjął decyzję o sprzedaży poszczególnych lokali biurowych o niewielkiej powierzchni, ponieważ taka oferta w budynkach biurowych o wysokim standardzie praktycznie nie występuje na rynku. JR HOLDING S.A. będzie chciała wykorzystać tę niszę rynkową oraz rozważa kolejne inwestycje komercyjne w tym segmencie rynkowym.

 


Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.