• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

JR HOLDING S.A. wzmacnia segment nieruchomości

JR HOLDING S.A. otrzymała informację od spółki zależnej KPM INVEST Sp. z o.o. o sprzedaży przez spółkę Biurowiec Zamknięta Sp. z o.o. dwóch lokali w realizowanej inwestycji Biurowiec HEXAGON w Krakowie. Łączna wartość transakcji przekroczyła 5,6 mln zł brutto.

 W dniu 21.12.2016 r. spółka Biurowiec Zamknięta Sp. z o.o., w której spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej JR HOLDING S.A. - KPM INVEST Sp. z o.o. - posiada 13,5% udziałów w kapitale zakładowym, dokonała sprzedaży dwóch lokali o przeznaczeniu komercyjnym o łącznej powierzchni ponad 680 m2 wraz z udziałem we współwłasności garażu podziemnym w realizowanej inwestycji Biurowiec HEXAGON w Krakowie za łączną kwotę w wysokości blisko 5.612 tys. zł brutto. Na poczet ceny zaliczono kwotę 1.142.450 zł uiszczoną dotychczas przez Nabywcę stanowiącą sumę zadatku oraz zaliczek. Pozostała część ceny, a więc 4.469.363 zł zostanie zapłacona przelewem na rachunek bankowy do dnia 28.12.2016 r. Inwestycja Biurowiec HEXAGON wpisuje się w przyjętą przez Emitenta Strategię Rozwoju, a zrealizowana transakcja sprzedaży lokali będzie miała wpływ na jego wyniki finansowe.

„Zrealizowana transakcja sprzedaży kolejnych lokali biurowych w inwestycji Biurowiec HEXAGON utwierdza nas w przekonaniu, że przyjęty kierunek rozwoju w zakresie nieruchomości komercyjnych był trafny. Jestem przekonany, że to przedsięwzięcie biznesowe przyniesie Spółce wysoką stopę zwrotu. Zamierzamy realizować w Krakowie kolejne tego typu projekty, gdyż dostrzegamy niszę rynkową w tym obszarze. W tym celu aktywnie poszukujemy interesujących działek budowlanych, które cechuje bardzo dobra lokalizacja.” - mówi January Ciszewski, Prezes Zarządu Spółki JR HOLDING S.A.

Spółka jako jeden z inwestorów prowadzi także prace nad przygotowaniem projektu deweloperskiego w Słomnikach, obejmującego budowę oraz komercjalizację osiedla mieszkaniowego o powierzchni użytkowo-mieszkalnej wynoszącej ok. 15 tys. m2. Szacowana wartość całego przedsięwzięcia wynosi ok. 100 mln zł brutto. Obecnie trwają czynności formalno-prawne dotyczące procedowania tej inwestycji oraz finalizowany jest podział działek przeznaczonych pod realizację projektu. Złożony wcześniej wniosek o uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę jest nadal procedowany w Starostwie Powiatowym. Podpisanie umowy celowej spółki komandytowej, która będzie inwestorem w tym przedsięwzięciu, ma nastąpić w 1 kw. 2017 roku.

„Zgodnie z naszymi zapowiedziami i założeniami nowej strategii rozwoju chcemy umacniać naszą pozycję rynkową w segmencie nieruchomości i rozszerzać portfolio inwestycji w tym obszarze. Bardzo dobrze oceniamy perspektywy budowy osiedla mieszkaniowego w Słomnikach i liczymy, że w 1 kw. 2017 r. uda nam się sfinalizować wszystkie kwestie formalno-prawne oraz utworzyć spółkę, która będzie realizowała ten projekt. Kolejne nasze przedsięwzięcia biznesowe są wnikliwie analizowane i powinny mieć bardzo pozytywny wpływ na wartość Grupy Kapitałowej oraz jej wyniki finansowe.” - dodaje Prezes Ciszewski.

 

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.