• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Nowe nieruchmości w portfelu JR Holding.

JR HOLDING S.A. rozwija segment nieruchomości i dokonuje kolejnych transakcji w tym obszarze. W czerwcu br. Grupa Kapitałowa sprzedała Galerię Handlową Ramzes w Zielonej Górze, a w lipcu nabyła nową nieruchomość w Sosnowcu.

Spółka zależna Centrum Market Zielona Góra Sp. z o.o., w której Emitent posiada 97,4% udziałów, zrealizowała transakcję sprzedaży Galerii Handlowej RAMZES w Zielonej Górze za łączną kwotę sięgającą 14,76 mln zł brutto. Uzyskane przez Spółkę środki pozwolą na realizację kolejnych projektów inwestycyjnych oraz umożliwią wypłatę zaliczki na poczet dywidendy za 2016 r. Z kolei spółka zależna Palabra Sp. z o.o., w której JR HOLDING S.A. posiada 100% udziałów, nabyła w lipcu br. nieruchomość komercyjną w Sosnowcu za łączną kwotę wynoszącą 9,84 mln zł brutto. Emitent otrzymał już postanowienie Sądu o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki Palabra Sp. z o.o. do kwoty 2.100.000 zł. Realizowanie przez podmioty wchodzące w skład Grupy Kapitałowej kolejnych transakcji w segmencie nieruchomości jest zgodne z przyjętą Strategię Rozwoju i powinno pozwolić na dalszy wzrost jej wartości.

„Nadal pozostajemy aktywni w naszym głównym obszarze biznesowym, a więc w segmencie nieruchomości. Dzięki sprzedaży Galerii Handlowej RAMZES w Zielonej Górze wygenerowaliśmy środki finansowe, które pozwolą nam na realizację kolejnych transakcji i rozbudowę naszego portfela. Dokonaliśmy także zakupu nieruchomości komercyjnej zlokalizowanej w Sosnowcu. W dalszym ciągu intensywnie analizujemy nowe projekty biznesowe w obszarze nieruchomości, a o potencjalnych transakcjach będziemy na bieżąco informowali rynek. Zdobyte przez lata unikatowe know-how umożliwia nam osiąganie bardzo wysokich rentowności na realizowanych inwestycjach, co przekłada się na budowanie wartości rynkowej całej Grupy Kapitałowej.”

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.