• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

JR Holding S. A. podsumowuje 2016 r.

JR HOLDING S.A. zakończyła 2016 r. przychodami z tytułu wynajmu powierzchni w nieruchomościach komercyjnych należących do spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej w wysokości 3.187 tys. zł. Emitent realizuje przyjętą strategię rozwoju i prowadzi kolejne inwestycje w segmencie nieruchomości.

W 2015 r. wartość skonsolidowanych przychodów Spółki z wynajmu powierzchni w posiadanych nieruchomościach komercyjnych wyniosła 3.035 tys. zł. Uwzględniając przychody spółki Centrum Market Zielona Góra Sp. z o.o. (obecnie: JR INVEST Sp. z o.o.), która była właścicielem Galerii handlowej Ramzes w Zielonej Górze, sprzedanej w połowie 2016 r. oraz przychody spółki Palabra Sp. z o.o., która od sierpnia 2016 r. jest właścicielem nieruchomości komercyjnej położonej w Sosnowcu, łączna wysokość przychodów Grupy Kapitałowej JR HOLDING S.A. w segmencie nieruchomości sięgnęła w ub. roku blisko 4.572 tys. zł. Efektywne zarządzanie wynajmem oferowanych powierzchni komercyjnych oraz optymalizacja kosztów działalności w poszczególnych nieruchomościach pozwala Spółce osiągać coraz lepsze wyniki finansowe.

„Dla całej Grupy Kapitałowej 2016 r. był niezwykle ważnym i udanym okresem, bowiem działaliśmy już w oparciu o założenia nowej strategii rozwoju. Realizowane inwestycje w obszarze nieruchomości pozwalają nam na dalsze budowanie wartości poszczególnych spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej. Jestem przekonany, że ten rok będzie dla nas bardzo pracowitym czasem i uda nam się zrealizować wytyczone cele.” - komentuje January Ciszewski, Prezes Zarządu Spółki JR HOLDING S.A.

Spółka Palabra Sp. z o.o., do której należy nieruchomość komercyjna w Sosnowcu, wynajęła w ostatnim czasie oraz oddała do użytkowania lokal usługowy o powierzchni ok. 950 m2, który będzie wykorzystywany przez najemcę do świadczenia usług w zakresie nowoczesnego klubu fitness i siłowni oraz rekreacji sportowej. Umowa najmu przedmiotowego lokalu została zawarta na czas określony 10 lat oraz na korzystnych dla Spółki warunkach, które zapewnią jej stabilny poziom generowanych przychodów, a także zwiększą bezpieczeństwo tej inwestycji.

Z kolei spółka zależna Centrum Market Zielona Góra Sp. z o.o. (obecnie: JR INVEST Sp. z o.o.) otrzymała w grudniu 2016 r. przelew od Gminy Wrocław na kwotę ponad 847 tys. zł, wynikający z korzystnych dla spółki wyroków sądowych. Bardzo dobrze prezentuje się również sprzedaż lokali w Biurowcu Hexagon w Krakowie, którego realizacją zajmuje się spółka Biurowiec Zamknięta Sp. z o.o., w której spółka zależna JR HOLDING S.A. - KPM INVEST Sp. z o.o. - posiada 13,5% udziałów w kapitale zakładowym. Podpisane dotychczas umowy przedwstępne sprzedaży lokali obejmują 1.431 m2 powierzchni biurowej tego budynku, co stanowi 71% oferowanej powierzchni. Łączna wartość podpisanych umów przedwstępnych wynosi 10.993 tys. zł netto. W zaawansowaną fazę wchodzi także planowana inwestycja deweloperska w Słomnikach. Pod koniec grudnia 2016 r. wydana została przez Starostę Krakowskiego decyzja zatwierdzająca projekt budowlany i udzielająca pozwolenia na budowę. Podpisanie umowy celowej spółki komandytowej mającej być inwestorem w tym przedsięwzięciu jest planowane na 1 kw. 2017 r., a rozpoczęcie prac budowlanych ma nastąpić w 2 kw. 2017 r.

Po trzech kwartałach 2016 r. Grupa Kapitałowa JR HOLDING S.A. wypracowała zysk netto w kwocie 12,3 mln zł. Spółka zakończyła 2015 r. skonsolidowanym zyskiem netto w wysokości 5,64 mln zł przy przychodach netto ze sprzedaży sięgających 4,58 mln zł. Emitent realizuje obecnie Program skupu akcji własnych, na który przeznaczone zostały środki w kwocie do 5 mln zł. JR HOLDING S.A. należy do segmentu rynku NewConnect - NC Focus, w skład którego wchodzą podmioty z alternatywnego rynku spełniające najbardziej rygorystyczne kryteria jakościowe związane głównie z kondycją finansową spółki oraz sposobem wypełniania przez nią obowiązków informacyjnych.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.