• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

JR HOLDING S.A. poszuka inwestora dla Silva Capital Group S.A.

JR HOLDING S.A zawarła list intencyjny z notowaną na rynku NewConnect spółką Silva Capital Group S.A. Oba podmioty rozpoczęły negocjacje mające doprowadzić do nawiązania współpracy w celu przygotowania pozyskania inwestora strategicznego oraz finansowania dla Silva Capital Group S.A.

Silva Capital Group S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect od czerwca 2011 r., poszukującą obecnie nowych kierunków rozwoju, zainteresowaną reorganizacją spółki, nie wykluczając także zmiany profilu działalności i branży. Ma to pozwolić na poprawę sytuacji finansowej tego podmiotu oraz umacnianie jego pozycji rynkowej. Zgodnie z postanowieniami podpisanego listu intencyjnego, rozpoczęte przez obie spółki negocjacje mają prowadzić do nawiązania współpracy, której celem będzie przygotowanie pozyskania inwestora strategicznego oraz finansowania dla Silva Capital Group S.A., wykorzystując tym samym jej wartość, jaką stanowi bycie spółką publiczną. Obie spółki ustaliły, że negocjacje zakresu ich obowiązków w ramach umowy współpracy zakończą się do dnia 31.12.2016 r.

„Podpisany list intencyjny z Silva Capital Group S.A. jest naszym kolejnym działaniem w zakresie rozwoju obszaru doradztwa biznesowego. Dostrzegamy bardzo wysoki potencjał tej spółki wynikający z faktu, że jest ona spółką publiczną i to z bardzo dużym, bo ponad 5-letnim doświadczeniem rynkowym. Chcemy wykorzystać ten istotny atut i pomóc jej w pozyskaniu inwestora strategicznego oraz finansowania. Posiadamy w tym zakresie duże doświadczenie, bowiem z powodzeniem zrealizowaliśmy transakcję połączenia notowanej na rynku NewConnect spółki Columbus Capital S.A. ze spółką Columbus Energy S.A., która działa w branży Odnawialnych Źródeł Energii. Jestem głęboko przekonany, że również w przypadku Silva Capital Group S.A. nasze działania okażą się równie skuteczne, a realizowany projekt zakończy się sukcesem.” - ocenia January Ciszewski, Prezes Zarządu Spółki JR HOLDING S.A.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.