• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Jak kupić walory w publicznej ofercie Danks mając jedną akcję?

danks

W minionym tygodniu Danks Europejskie Centrum Doradztwa Podatkowego S.A. opublikowała komunikat o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy na 18 marca 2013 r. Warto zauważyć, że poprzez nową emisję spółka planuje pozyskać kwotę ponad 8 mln zł.Instrumenty te zostaną objęte w drodze subskrypcji zamkniętej, a zaproponowana przez Zarząd cena to 1,3 zł  za każdy walor.

Prawo poboru przysługiwać będzie dotychczasowym akcjonariuszom, określonym w dniu 28 marca 2013 r., jednak na informację, kto z niego skorzysta, przyjdzie jeszcze poczekać – dotychczasowi akcjonariusze będą mogli zadeklarować chęć nabycia papierów proporcjonalnie do posiadanych akcji w ramach zapisów podstawowych oraz do wielkości emisji w ramach zapisów dodatkowych. Oznacza to, iż szanse nabycia akcji Spółki będa mieli także akcjonariusze posiadajacy w dniu przyznania PDA co najmnniej jedną akcję Emitenta – pod warunkiem skorzystania z zapisów dodatkowych. Zarząd planuje dematerializację nowych akcji oraz wprowadzenie ich do obrotu na NewConnect.

Pozyskane w ten sposób środki Danks S.A. zamierza przeznaczyć na dalszy dynamiczny rozwój organiczny. W planach ma m.in. przejęcie istniejących biur rachunkowych, które to w jej ocenie zbliżają się do wartości rynkowej. „Uzyskane dyskonto pozwoli zminimalizować ryzyko finansowe a synergia pozwoli w krótszym okresie uzyskać większe zyski grupy kapitałowej.” – tłumaczy Krzysztof Truchel, Prezes Zarządu.

Dotychczas Emitent rzetelnie wypełniał obietnice składane  swoim akcjonariuszom i corocznie  wypłacał dywidendy. Od początku istnienia całość zysku, wygenerowanego na działalności podstawowej, dzieli pomiędzy inwestorów. Nic nie wskazuje na to, aby strategia ta miała ulec zmianie. „Zarząd jest zdeterminowany, aby Danks nadal był przestrzegany jako spółka dywidendowa.” – zdecydowanie podkreśla Truchel i dodaje, że kwestia ta będzie przedmiotem obrad WZA, które zostanie zwołane najprawdopodobniej w pierwszej połowie 2013 roku, już po publikacji raportu rocznego.

Kamil Kiermacz

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.