• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Surfland Systemy Komputerowe ma nowego inwestora

Spółka Surfland Systemy Komputerowe S.A. poinformowała o wejściu do jej akcjonariatu nowego inwestora finansowego - ABS Investment S.A., który przekroczył próg 25% udziału w ogólnej liczbie głosów na WZA. Obie Spółki liczą, że ich współpraca pozwoli na poprawę wyników finansowych Emitenta.

ABS Investment S.A. po dokonaniu transakcji nabycia akcji posiada obecnie 892.072 szt. akcji Surfland Systemy Komputerowe S.A., co stanowi 25,05% udziału w jej kapitale zakładowym oraz tyle samo udziału w ogólnej liczbie głosów na WZA. ABS Investment S.A. to podmiot notowany na rynku NewConnect oraz Catalyst, który zajmuje się inwestycjami kapitałowymi i doradztwem finansowym. Wejście do akcjonariatu Surfland Systemy Komputerowe S.A. wpisuje się w jego obecną strategię inwestycyjną oraz koncentrację na perspektywicznych spółkach technologicznych. Zarządy obu Spółek zamierzają aktywnie współpracować i oczekują, że kooperacja przyniesie pozytywne rezultaty w postaci poprawy wyników finansowych Emitenta oraz wzrostu jego wartości rynkowej.

„Wierzę, że wejście do „krwiobiegu” SSK doświadczonego inwestora finansowego i doradcy po raz pierwszy w prawie dwudziestoletniej historii firmy to szansa na zdecydowaną poprawę jej sytuacji finansowej oraz na stworzenie warunków do tak oczekiwanej przez Akcjonariuszy odbudowy i wzrostu wartości Spółki. Kluczowym zagadnieniem w najbliższych miesiącach będzie poprawa dostępu do instrumentów finansowych, niezbędnych zarówno do realizowania bieżących projektów, jak i zwiększenia aktywności rynkowej Spółki.” - komentuje Bogusław Bartoń, Prezes Zarządu Spółki Surfland Systemy Komputerowe S.A.

„Mamy spore doświadczenie w inwestycjach w firmy informatyczne i technologiczne. W portfelu ABS jest obecnie ok. 10 takich podmiotów w różnych rejonach Polski. Liczę bardzo na współpracę tych firm z Surfland Systemy Komputerowe. Będziemy starać się również pomagać w pozyskaniu nowych klientów oraz budowaniu strategii rozwoju. Mam przekonanie, że SSK wróci na ścieżkę biznesowego wzrostu przy współpracy z ABS.” - dodaje Sławomir Jarosz, Prezes Zarządu ABS Investment S.A.   

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.