• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

BioMaxima uzyskała dotację z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

BioMaxima S.A polski producent podłoży mikrobiologicznych, a także szerokiej gamy odczynników i aparatury do diagnostyki in vitro, poinformowała o przyznaniu jej dotacji z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w wysokości ponad 2,97 mln zł.

Spółka otrzyma dofinansowanie na realizację projektu „Wprowadzenie innowacji poprzez wdrożenie rekomendacji wynikających ze strategii wzorniczej BioMaxima S.A.”. Został on wybrany do dofinansowania w ramach Etapu II Działania 1.4 „Wzór na konkurencję”. Całkowite wydatki kwalifikowane w tym projekcie wynoszą 4.994.000 zł. Natomiast kwota przyznanej dotacji sięga 2.973.400 zł. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na zakup maszyn związanych z produkcją mikrobiologiczną oraz usług związanych z wprowadzeniem w Spółce systemu ERP, nową stroną internetową, logo oraz szatą graficzną materiałów reklamowych. Otrzymana dotacja w istotny sposób wpłynie na unowocześnienie produkcji, poprawy wydajności, poprawy procesów zarządzania oraz poprawy komunikacji z klientami. Zarząd BioMaxima S.A. z dużym optymizmem przyjął decyzję o przyznaniu dofinansowania i upatruje wielu szans dla dalszego dynamicznego rozwoju Spółki dzięki wykorzystaniu tych środków.

„W okresie najbliższych kilkunastu miesięcy będziemy intensywnie inwestować w rozbudowę naszej infrastruktury w Lublinie. Dotacja, którą otrzymaliśmy w ramach II Etapu Działania „Wzór na Konkurencję”, wpisuje się w plan inwestycyjny BioMaxima S.A. opiewający łącznie na prawie 15 milionów złotych. W ramach tego zadania będziemy kupowali sprzęt służący do produkcji mikrobiologicznej, a także systemy usprawniające zarządzanie i obsługę klienta. Dzięki jego realizacji skokowo zwiększymy efektywność naszych procesów, wydajność produkcji, a także poszerzymy ofertę produktową.” - podkreśla Łukasz Urban, Prezes Zarządu BioMaxima S.A.

W październiku 2016 r. BioMaxima S.A. informowała o otrzymaniu dotacji, w ramach Działania 2.1 „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw” w wysokości 2.294.000 zł. Dotacja jest przeznaczona na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego. Całkowity koszt projektu netto wynosi 3.840.000 zł.

W kwietniu BioMaxima S.A. uzyskała nowe pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec w Lublinie. Warunki nowego zezwolenia przewidują, iż Spółka poniesie koszty kwalifikowane w wysokości co najmniej 14,27 mln zł w terminie do końca 2018 r. oraz zatrudni w tym terminie minimum 15 pracowników i utrzyma to zatrudnienie co najmniej do końca 2019 r., a także zakończy inwestycję do końca 2018 r. Spełniając powyższe kryteria Emitent uzyska możliwość korzystania ze zwolnienia podatkowego z tytułu kosztów nowej inwestycji oraz tworzenia nowych miejsc pracy. BioMaxima S.A. występowała o zezwolenie w związku z budową nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego oraz nowego zakładu produkcyjnego w SSE EURO-PARK Mielec w Lublinie, który zlokalizowany będzie na tej samej działce, na której obecnie znajduje się siedziba Spółki.

Podczas najbliższego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, które odbędzie się w dniu 26.06.2017 r., podejmą oni decyzję w zakresie podziału zysku za 2016 r. Zarząd BioMaxima S.A. zarekomendował wypłatę dywidendy w kwocie 0,05 zł na akcję. Proponowanym dniem dywidendy jest 31.08.2017 r., a jej wypłata ma nastąpić w dniu 18.09.2017 r. Emitent chce kontynuować w ten sposób dotychczasową politykę dywidendową i dzielić się wypracowanym zyskiem z Akcjonariuszami, pomimo iż realizuje obecnie bardzo kapitałochłonne projekty inwestycyjne związane z nowymi przedsięwzięciami biznesowymi. W 2016 r. Spółka wypłaciła dywidendę w wysokości 0,20 zł na akcję, a w 2015 r. w kwocie 0,10 zł na akcję.

BioMaxima S.A. wypracowała w minionym roku 1.228 tys. zł zysku netto, a jej przychody netto ze sprzedaży wyniosły 28.746 tys. zł. Emitent zrealizował z sukcesem proces połączenia z BIOCORP Polska Sp. z o.o., co pozwoliło na umocnienie jego pozycji rynkowej w segmencie mikrobiologii oraz na zwiększenie przychodów z działalności eksportowej. Spółka w 2016 r. przeprowadziła także transakcję nabycia dwóch rumuńskich spółek QIAS MED oraz ISTAR. W 2017 r. mają się one połączyć się z należącą do Emitenta spółką Roco Sistem i stworzyć nowy podmiot o nazwie BioMaxima Romania srl. Pozwoli to Spółce umocnić jej pozycję na rynku rumuńskim i osiągać na nim wzrost sprzedaży we wszystkich kategoriach produktowych.

 

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.