• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

BioMaxima S.A. blisko 14 mln. przychodu w 1 półroczu

Spółka BioMaxima S.A. osiągnęła 13,94 mln zł przychodów ze sprzedaży w pierwszym półroczu 2017 r. i zanotowała ponad 23% wzrost w ujęciu rdr. Spółka podpisała również umowę o kredyt inwestycyjny w wysokości blisko 4,95 mln zł.

W pierwszych sześciu miesiącach 2017 r. wartość przychodów netto ze sprzedaży BioMaxima S.A. bez uwzględniania rumuńskich spółek sięgnęła 13.941 tys. zł wobec 11.263 tys. zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Dynamika zwiększania sprzedaży przekroczyła więc poziom 123%. Najwyższy wzrost przychodów, wynoszący 131%, został osiągnięty przez Emitenta w segmencie mikrobiologii, który jest obecnie najważniejszym obszarem. Wyniki sprzedażowe Spółki na rynkach zagranicznych w pierwszym półroczu 2017 r. wykazały bardzo mocną dynamikę, a łączna wartość sprzedaży w eksporcie ukształtowała się na poziomie 3.870 tys. zł, podczas gdy w 2016 r. było 2.417 tys. zł. BioMaxima S.A. konsekwentnie notuje także wzrost w zakresie wygrywanych postępowań przetargowych, których łączna kwota w pierwszych sześciu miesiącach br. sięgnęła 6.074 tys. zł wobec 4.737 tys. zł rok wcześniej. Zarząd Spółki bardzo dobrze ocenia osiągnięte wyniki sprzedażowe i liczy na ich utrzymanie w drugim półroczu.

„Zanotowaliśmy kolejny kwartał rosnących przychodów. Liczę, że wyniki drugiego półrocza będą co najmniej tak dobre. Oczekujemy dalszego wzrostu eksportu i – utrzymując dotychczasowy asortyment - coraz bardziej koncentrujemy się na mikrobiologii. Natomiast wysiłki Spółki w najbliższych miesiącach będą skupiały się na inwestycjach, które otworzą przed nami nowe możliwości. Centrum Badawczo-Rozwojowe (CBR) będzie miejscem, gdzie będziemy opracowywali lub dopracowywali nowe produkty, zarówno w zakresie mikrobiologii, jak i ogólnej analityki. Już od jakiegoś czasu przygotowujemy projekty, które wypełnią CBR treścią. O niektórych z nich informowaliśmy już rynek. Nadchodzące inwestycje w infrastrukturę produkcyjną umożliwią wprowadzenie na rynek nowej oferty i polepszą rentowność Spółki.” - wyjaśnia Łukasz Urban, Prezes Zarządu Spółki BioMaxima S.A.

BioMaxima S.A. podpisała w tym tygodniu umowę z Bankiem Millennium o kredyt inwestycyjny w wysokości 4.494.600 zł. Zostanie on przeznaczony m.in. na wdrożenie nowych asortymentów produktowych. Emitent otrzymał w czerwcu 2017 r. dotację z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w wysokości ponad 2,97 mln zł w ramach Etapu II Działania 1.4 „Wzór na konkurencję”. W październiku 2016 r. BioMaxima S.A. poinformowała o otrzymaniu dofinansowania w ramach Działania 2.1 „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw” w wysokości 2.294.000 zł. Dotacja ta jest przeznaczona na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego. Całkowity koszt projektu netto wynosi 3.840.000 zł.

Spółka będzie w latach 2017-2018 realizować inwestycje na poziomie 15.000 tys. zł i w związku z tym ubiegała się o nowe pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec w Lublinie. Pozwolenie to zostało wydane w kwietniu tego roku, dzięki czemu Emitent uzyska możliwość korzystania ze zwolnienia podatkowego z tytułu kosztów nowych inwestycji oraz tworzenia nowych miejsc pracy.

„W okresie najbliższych kilkunastu miesięcy będziemy intensywnie inwestować w rozbudowę naszej infrastruktury w Lublinie. Finansowanie bankowe, które otrzymaliśmy, pomoże Spółce, jako wkład własny, wykorzystać dotację, którą otrzymaliśmy z Działania „Wzór na Konkurencję”. Te środki umożliwią nam poszerzenie asortymentu w obszarze mikrobiologii oraz pomogą budować bardziej efektywną organizację.” - zakończył Prezes Urban.

 

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.