• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

BioMaxima S.A. zakończyła prace rozwojowe nad nowym analizatorem biochemicznym.

BioMaxima S.A. zakończyła prace badawczo-rozwojowe nad nowym analizatorem biochemicznym BM-200. Seryjna produkcja tego aparatu rozpocznie się w zakładzie w Lublinie w drugim kwartale 2018 r.

Spółka zakończyła z sukcesem trwające od ponad dwóch lat prace rozwojowe nowego analizatora biochemicznego BM-200. Trzy prototypy urządzeń były od września 2017 r. testowane w trzech zewnętrznych laboratoriach w Polsce, a przeprowadzone testy wypadły pozytywnie i seryjna produkcja w zakładzie w Lublinie wystartuje w 2 kw. 2018 r. Kompaktowe i nowoczesne analizatory, które posiadają najnowsze rozwiązania w diagnostyce medycznej będą bardzo konkurencyjną ofertą dla średnich i małych laboratoriów w kraju oraz na rynkach zagranicznych. Urządzenia te będą mogły również stanowić doskonałe zabezpieczenie typu „backup” w placówkach o dużej liczbie badań. Cena aparatu dla użytkownika końcowego będzie na poziomie 10 tys. EUR.

„Oprócz rynku krajowego, liczymy także na klientów eksportowych, w tym na rynek OEM. Mogę powiedzieć, że niektórzy z naszych partnerów niecierpliwie czekają na uruchomienie seryjnej produkcji tego analizatora. Nowy analizator zwiększa również nasze możliwości w zakresie sprzedaży odczynników.” - ocenia Łukasz Urban, Prezes Zarządu Spółki BioMaxima S.A.

Analizator BM-200 jest systemem zamkniętym, pracującym wyłącznie z odczynnikami wyprodukowanymi w zakładzie produkcyjnym Spółki w Lublinie, co oznacza, że sprzedaż tego urządzenia będzie istotnie zwiększać popyt na odczynniki wyprodukowane przez BioMaxima S.A. Zainstalowany u klienta analizator rocznie jest w stanie wygenerować sprzedaż odczynników oraz materiałów zużywalnych na poziomie ok. 20 tys. zł. Mocną stroną tego analizatora jest też możliwość oferowania aparatów w systemach OEM, ODM dla zagranicznych dystrybutorów, którzy zechcą wprowadzać aparat pod własną marką, a Spółka prowadzi już negocjacje z potencjalnymi kontrahentami.

BioMaxima S.A. zdefiniowała rynek docelowych odbiorców nowego analizatora BM-200 i zaliczyła do niego m.in. kilkaset medycznych laboratoriów publicznych oraz kilkaset medycznych laboratoriów prywatnych w Polsce. Do tego grona należy również dodać kilkadziesiąt laboratoriów weterynaryjnych w naszym kraju. Spółka bardzo mocno liczy również na zainteresowanie nowym urządzeniem na rynkach zagranicznych. W portfolio jej aktywnych klientów znajdują się podmioty z ponad 60 krajów, w tym także z Rumunii, gdzie BioMaxima S.A. posiada własne spółki handlowe.

Emitent deklaruje, że w nowym Centrum Badawczo – Rozwojowym (CBR) będą prowadzone prace nad kolejnym, lepiej wyposażonym i bardziej wydajnym analizatorem biochemicznym z tej samej rodziny. Planowane zakończenie prac to horyzont ośmiu miesięcy od uruchomienia CBR.

Super User

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.