• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

BioMaxima S.A. z planami wypłaty dywidendy

BioMaxima S.A. poinformowała o rekomendacji Zarządu w zakresie wypłaty z zysku w 2016 r. w wysokości 0,05 zł na akcję.

Zarząd Spółki zarekomenduje Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy wypłatę dywidendy z zysku za 2016 r. w kwocie 0,05 zł na jedną akcję. Rekomendowany dzień dywidendy zostanie wyznaczony na 31.08.2017 r., a jej wypłata ma nastąpić w dniu 18.09.2017 r. BioMaxima S.A. pomimo planowanych dużych nakładów inwestycyjnych związanych z nowymi projektami zamierza kontynuować dotychczasową politykę dywidendową i dzielić się wypracowanym zyskiem z Akcjonariuszami. W 2016 r. Emitent wypłacił dywidendę w wysokości 0,20 zł na akcję, a w 2015 r. w kwocie 0,10 zł na akcję.

„W przeciągu najbliższych kilkunastu miesięcy Spółkę czekają duże nakłady inwestycyjne związane z budową oraz wyposażaniem nowych obiektów na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Lublinie. Jednak nie chcemy robić nagłego zwrotu jeżeli chodzi o politykę dywidendową i zdecydowaliśmy się zarekomendować wypłatę dywidendy z zysku za 2016 rok. Rekomendowana dywidenda nie jest wysoka, ale świadczy o przewidywalności i stabilności BioMaxima S.A.” - komentuje Łukasz Urban, Prezes Zarządu BioMaxima S.A.

BioMaxima S.A. zakończyła 2016 r. zyskiem netto na poziomie 1.228 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży sięgających 28.746 tys. zł. Spółka przeprowadziła z sukcesem połączenie z BIOCORP Polska Sp. z o.o., co pozwoliło na umocnienie jej pozycji rynkowej w segmencie mikrobiologii oraz na zwiększenie przychodów z eksportu. BioMaxima S.A. w minionym roku zrealizowała również transakcję nabycia dwóch rumuńskich spółek QIAS MED oraz ISTAR. W 2017 r. połączą się one z należącą do Emitenta spółką Roco Sistem i stworzą nowy podmiot o nazwie BioMaxima Romania srl., dzięki czemu Spółka będzie mogła wzmacniać swoją pozycję na rynku rumuńskim i osiągać na nim wzrost sprzedaży we wszystkich kategoriach produktowych.

BioMaxima S.A. jest polską firmą działającą na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Jest producentem podłoży mikrobiologicznych a także szerokiej gamy odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro. Spółka jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych takich jak m.in. Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Biolog. Emitent zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys. laboratoriów w Polsce oraz prowadzi działalność eksportową na ponad 60 rynkach.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.