• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

XSsystems pozyskuje nowego inwestora

Spółka XSystem S.A. poinformowała o przekroczeniu progu 5% w ogólnej liczbie jej głosów przez ABS Investment S.A. Spółka koncentruje swoje działania na dalszym rozwoju funkcjonalności autorskiego oprogramowania ACCELO oraz pozyskiwaniu nowych kontraktów w segmencie urządzeń biurowych.

ABS Investment S.A. po nabyciu 230.000 akcji XSystem S.A. posiada obecnie 681.980 akcji Emitenta, które stanowią 9,36% udziału w jego kapitale zakładowym oraz 5,55% udziału w ogólnej liczbie głosów. ABS Investment S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect, zajmującą się inwestycjami kapitałowymi oraz doradztwem finansowym. Wejście do akcjonariatu XSystem S.A. jest związane z bardzo dobrą oceną perspektyw jej rozwoju oraz branży, w której prowadzi działalność. Zarząd Spółki liczy również na współpracę z nowym inwestorem, która przyniesie obu stronom korzyści i pozwoli na dalszy wzrost wartości Emitenta.

„Cieszymy się, że ABS Investment S.A. zdecydował się na nabycie akcji XSystem na tak wysokim poziomie. Postrzegamy ABS Investment jako solidnego partnera biznesowego i mamy nadzieję na długą, owocną współpracę, która przyniesie obu stronom wzajemne korzyści.” - ocenia Adrian Weremiuk, Prezes Zarządu XSystem S.A.

„Nastawiamy się na intensywną i długotrwałą współpracę przy tym projekcie. Od pewnego czasu mocno interesuje nas branża digitalizacji i archiwizacji danych. Mamy już za sobą inwestycje w tym obszarze rynku. Wydaje się, że ten rynek czeka dynamiczny wzrost. Autorskie oprogramowanie ACCELO jest w naszej ocenie idealnym narzędziem, które poprawia zarówno funkcjonowanie firmy, jak i jej bezpieczeństwo.” - dodaje Sławomir Jarosz, Prezes Zarządu ABS Investment S.A.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.