• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

XSystem S.A. blisko debiutu na Catalyst

Spółka XSystem S.A. przybliża się do debiutu na rynku Catalyst. GPW w Warszawie podjęła uchwałę o wprowadzeniu do alternatywnego systemu obrotu obligacji serii F, FA oraz FB Emitenta.

W dniu 30.12.2016 r. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podjęła uchwałę o wprowadzeniu obligacji serii F, FA oraz FB XSystem S.A. do obrotu na rynku Catalyst. Do alternatywnego systemu obrotu trafi 451 obligacji serii F, 283 obligacji serii FA oraz 440 obligacji serii FB, każda o wartości nominalnej wynoszącej 1.000 zł. Są to niezabezpieczone obligacje z kwartalnym kuponem odsetkowym o oprocentowaniu stałym w wysokości 10% w skali rocznej. Termin wykupu papierów dłużnych przypada na dzień 31.03.2019 r. Środki pozyskane przez Spółkę z emisji obligacji zostały przeznaczone na finansowanie wdrożenia innowacji do jej autorskiego oprogramowania ACCELO służącego do obsługi obiegu dokumentów w instytucjach prywatnych oraz publicznych. XSystem S.A. realizuje obecnie działania w tym obszarze, wdrażając innowacje wymagane przez jego Kontrahentów.

„Wejście na rynek Catalyst stanowi bardzo ważny element w długoterminowej Strategii Rozwoju Spółki. Dzięki środkom finansowym pozyskanym z emisji obligacji chcemy  szybciej rozwijać nasze autorskie oprogramowanie oraz oferować zaawansowane technologicznie produkty dedykowane dla każdego sektora przedsiębiorstw i instytucji, co znacząco zwiększy naszą konkurencyjność. Liczymy, że dzięki przyjęciu takiego kierunku rozwoju Spółki w najbliższych 2-3 latach zwielokrotnimy wartość osiąganych przychodów i naszą rentowność oraz znacząco zwiększymy udział w rynku elektronicznego obiegu dokumentów i usług cyfryzacji.” - komentuje Adrian Weremiuk, Prezes Zarządu Spółki XSystem S.A.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.