• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

XSystem S.A. zaoferuje obligacje na rynku Catalyst

XSystem S.A. w przyszłym tygodniu wprowadzi swoje obligacje na rynek Catalyst. Środki pozyskane przez Spółkę z emisji obligacji zostaną przeznaczone na finansowanie wdrożenia innowacji do jej autorskiego oprogramowania ACCELO.

Do obrotu w alternatywnym systemie obrotu na rynku Catalyst wprowadzonych zostanie 451 obligacji serii F, 283 obligacji serii FA oraz 440 obligacji serii FB, każda o wartości nominalnej wynoszącej 1.000 zł, a więc o łącznej wartości nominalnej w wysokości 1.174 tys. zł. Są to obligacje niezabezpieczone z kwartalnym kuponem odsetkowym o oprocentowaniu stałym w wysokości 10% w skali roku. Termin wykupu przedmiotowych papierów dłużnych został wyznaczony na dzień 31.03.2019 r. Kapitał pozyskany przez XSystem S.A. z emisji obligacji serii F, FA oraz FB jest przeznaczany na finansowanie wdrożenia innowacji do autorskiego oprogramowania Spółki - ACCELO - służącego do obsługi obiegu dokumentów w instytucjach prywatnych oraz publicznych. Emitent intensywnie realizuje działania w tym obszarze i wdraża innowacje wymagane przez jego Kontrahentów, co jest zgodne z celami emisyjnymi.

„Debiut na rynku Catalyst to kolejne niezwykle istotne wydarzenie w historii Spółki, które z pewnością pozytywnie wpłynie na nasz wizerunek i budowanie marki. Kapitał zdobyty z emisji obligacji przeznaczymy na dalszy rozwój naszego oprogramowania ACCELO, dzięki czemu będziemy mogli oferować zaawansowane technologicznie produkty dedykowane dla każdego sektora przedsiębiorstw oraz instytucji, co pozwoli nam umacniać naszą pozycję rynkową. Skuteczna realizacja założeń strategii rozwoju Spółki powinna przełożyć się na wyraźny wzrost przychodów i poprawę rentowności. W chwili obecnej koncentrujemy się także na rozwoju sprzedaży naszego autorskiego oprogramowania.” - ocenia Adrian Weremiuk, Prezes Zarządu Spółki XSystem S.A.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.