• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

XSystem po debiucie na Catalyst

XSystem S.A. dzięki pozyskaniu środków z emisji obligacji wdraża obecnie innowacje do swojego autorskiego oprogramowania ACCELO.

Spółka z emisji obligacji serii F, FA oraz FB pozyskała łącznie kapitał w wysokości 1.174 tys. zł. Zgodnie z przyjętymi celami emisyjnymi jest on przeznaczany na finansowanie wdrożenia innowacji do jej autorskiego oprogramowania - ACCELO, które służy do obsługi obiegu dokumentów w instytucjach prywatnych oraz publicznych. XSystem S.A. konsekwentnie realizuje działania w tym obszarze i implementuje udoskonalenia wymagane przez swoich Kontrahentów. Zarząd Spółki liczy, że prowadzone działania przełożą się na dalsze umacnianie pozycji rynkowej i poprawę wyników finansowych.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zadebiutować na rynku Catalyst, który jest dla nas drugim rynkiem, bowiem od września 2011 r. nasze akcje są notowane na rynku NewConnect. Wiążemy bardzo duże nadzieje z efektywnym wykorzystaniem możliwości promocji Spółki i naszych produktów, jakie stwarza bycie podmiotem publicznym. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że z emisji obligacji pozyskaliśmy środki w kwocie ponad 1,17 mln zł, które umożliwią nam realizowanie przyjętego planu rozwoju naszego oprogramowania ACCELO. Zamierzamy oferować klientom zaawansowane technologicznie produkty przeznaczone dla każdego sektora przedsiębiorstw oraz instytucji. Taki kierunek rozwoju powinien pozwolić nam nadal zwiększać wartość Spółki.” - mówi Adrian Weremiuk, Prezes Zarządu Spółki XSystem S.A.

Do obrotu w alternatywnym systemie obrotu na rynku Catalyst wprowadzonych zostało 451 obligacji serii F, 283 obligacji serii FA oraz 440 obligacji serii FB, każda o wartości nominalnej wynoszącej 1.000 zł. Ich łączna wartość nominalna sięga 1.174 tys. zł. Są to obligacje niezabezpieczone z kwartalnym kuponem odsetkowym o oprocentowaniu stałym w wysokości 10% w skali roku. Termin wykupu przedmiotowych papierów dłużnych został ustalony na dzień 31.03.2019 r.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.