• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI15.6%
Bezrobocie5.4%
PKB7.3%
Stopa ref.4.5%
WIBOR3M5.95%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

ABS Investment S.A. inwestuje w spółki technologiczne

ABS Investment S.A. zwiększyła ekspozycję swojego portfela inwestycyjnego na spółki technologiczne. Emitent liczy, że ten kierunek pozwoli mu osiągać wysokie stopy zwrotu z inwestycji.

W portfelu inwestycyjnym ABS Investment S.A. znalazło się 7 nowych podmiotów technologicznych na 7-lecie istnienia Spółki. Emitent zainwestował w Zortrax S.A., który należy do wiodących producentów profesjonalnych rozwiązań druku 3D dla biznesu i wiąże z tą firmą bardzo duże nadzieje. Do portfela inwestycyjnego Spółki dołączył także inny podmiot z alternatywnego rynku - MODE S.A. Jest on producentem wysokiej jakości nowatorskich rozwiązań służących do automatycznego generowania fotografii produktów oraz ich prezentacji. ABS Investment S.A. jest też akcjonariuszem spółki XSystem S.A., która zajmuje się dostarczaniem rozwiązań biznesowych z zakresu optymalizacji, przetwarzania oraz obiegu dokumentów zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej. W skład portfela inwestycyjnego Emitenta wchodzi również MADKOM S.A. będący dostawcą oraz integratorem autorskiego oprogramowania do zarządzania dokumentami, informacją i procesami w administracji publicznej. ABS Investment S.A. posiada też udziały w Cahelio Sp. z o.o., która działa w branży informatycznej i zajmuje się opracowywaniem rozwiązań dedykowanych dla celów geodezyjnych oraz kartograficznych. W portfelu inwestycyjnym Spółki znajdują się również dwa podmioty z branży IT, notowane na rynku regulowanym GPW w Warszawie: Ailleron S.A. oraz Atende S.A. Zarząd ABS Investment S.A. dostrzega większe ryzyko inwestycyjne w przypadku spółek technologicznych, ale oczekuje wyższej stopy zwrotu z inwestycji dzięki ścisłej współpracy z większością tych podmiotów.

„Podstawową przewagą biznesu technologicznego jest możliwość uzyskania w krótkim okresie czasu efektu skali dzięki globalnemu zasięgowi innowacyjnych produktów. Dobrym przykładem są Zortrax, Ailleron czy Mode - produkty tych firm są sprzedawane w kilkudziesięciu krajach. Nie należy jednak zapominać o krótkim okresie życia niektórych produktów i usług technologicznych oraz konieczności ponoszenia nieustannych nakładów na badania i rozwój. Dlatego też efekt skali trzeba uzyskać w stosunkowo krótkim okresie czasu. Nie wykluczam kolejnych inwestycji w spółki z sektora technologicznego, gdyż moim zdaniem będą one rosły znacznie szybciej niż rynek. Do tych inwestycji należy jednak podchodzić bardzo selektywnie, nie ulegać aktualnie panującej modzie i skupiać się na liderach rynku i firmach działających w niszach.” - wyjaśnia Sławomir Jarosz, Prezes Zarządu Spółki ABS Investment S.A.

ABS Investment S.A. jest akcjonariuszem notowanej na rynku NewConnect spółki Auto-Spa S.A., zajmującej się budowaniem, sprzedażą oraz zarządzaniem poprzez ajentów obiektami samoobsługowych, bezdotykowych myjni samochodowych na terenie Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Emitent liczy, że przyjęty kierunek rozwoju przez ten podmiot pozwoli mu umacniać pozycję rynkową i zwiększać swoją wartość. Bardzo dobrze rozwijają się także spółki portfelowe z branży e-commerce, m.in. Outdoorzy S.A., Inbook S.A. oraz Quest spółka z o.o.. ABS Investment S.A. skupia się też na rozwoju podmiotów z portfela inwestycyjnego, prowadzących działalność w bardziej tradycyjnym biznesie: Robinson Europe S.A., SferaNET S.A. i SFK Polkap S.A. Emitent posiada także akcje spółek publicznych, które działają w szeroko pojętym sektorze finansowym, m.in. Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A., Akcept Finance S.A., Indos S.A., Setanta S.A. oraz UHY ECA S.A. Pozwala to na budowanie z tym partnerami relacji biznesowych, bowiem świadczą oni komplementarne usługi. Zarząd ABS Investment S.A. ocenia, że spółki technologiczne w połączeniu ze spółkami dywidendowymi (12 podmiotów) mają zapewnić dalszy wzrost wartości Spółki.

„W portfelu ABS znajduje się już na tyle dużo różnorodnych firm, że pozwala to na ścisłą współpracę pomiędzy nimi. Dotyczy to zarówno usług finansowych, jak i współpracy operacyjnej. Zupełnie naturalne jest, że poprzez relacje właścicielskie łatwiej jest doprowadzić do korzystnej współpracy pomiędzy podmiotami. W mojej ocenie aktualny portfel ABS jest skomponowany w harmonijny sposób i stanowi kompromis pomiędzy „starą” a „nową” gospodarką, pomiędzy spółkami „dywidendowymi” a będącymi na „szybkiej ścieżce wzrostu”, pomiędzy strategicznymi pozycjami a nowymi inwestycjami. Ma to niezmiennie służyć głównemu celowymi jakim jest wzrost wartości aktywów ABS Investment. Nie tylko w mojej ocenie ABS jest obecnie najaktywniejszym graczem na rynku w inwestycjach kapitałowych do 3 mln zł. Wysoko jest również oceniana jakość naszego portfela.” - zakończył Prezes Jarosz.

Redakcja

Reklama AEC

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.