• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

ABS Investment planuje wypłacić dywidendę

ABS Investment S.A. zarekomenduje Akcjonariuszom podczas ZWZA wypłatę dywidendy w wysokości 0,06 zł na akcję. Emitent osiągnął w 2015 r. zysk netto w wysokości 3.096 tys. zł. przy przychodach netto ze sprzedaży sięgających 979 tys. zł.

Wypracowanie znacząco lepszych wyników finansowych w ujęciu rdr. było rezultatem prowadzenia efektywnej działalności inwestycyjnej, opartej o bardzo rygorystyczne kryteria inwestycyjne. Rozwój działalności doradczej i tym samym wzrost osiąganych przychodów w tym segmencie biznesowym pozwala zabezpieczać Emitentowi bieżące koszty funkcjonowania. Spółka zrealizowała także przyjęte prognozy finansowe na 2015 r. W minionym roku znacząco zwiększyło się zainteresowanie akcjami ABS Investment S.A., a całkowita wartość obrotów nimi ukształtowała się na poziomie blisko 3,1 mln zł. Z kolei stopa zwrotu na akcjach Emitenta sięgnęła w 2015 r. ponad 22%.

„Rok 2015 przyniósł sukces w każdym segmencie działalności ABS Investment S.A. Zarówno przychody ze sprzedaży usług, jak i efekty działalności inwestycyjnej, były lepsze niż zakładałem na początku roku. W tym roku pozytywna tendencja jest kontynuowana, przy czym jest to też czas budowania nowych pozycji inwestycyjnych, poszerzania portfela inwestycyjnego, a także zawierania nowych kontraktów.” - wyjaśnia Sławomir Jarosz, Prezes Zarządu Spółki ABS Investment S.A.

Zarząd Spółki podjął decyzję o rekomendacji Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy wypłaty dywidendy z zysków z lat poprzednich w wysokości 0,06 zł na akcję. Łącznie w ręce Akcjonariuszy miałoby trafić 480 tys. zł. Wypłata dywidendy, obok prowadzonych obecnie skupów akcji własnych, jest kontynuacją przyjętej przez ABS Investment S.A. strategii w zakresie szerokiego udziału Akcjonariuszy w osiąganym przez Emitenta zysku. Decyzję w zakresie wypłaty dywidendy przez Spółkę podejmą jej Akcjonariusze podczas najbliższego ZWZA. Rok temu Spółka wypłaciła dywidendę w wysokości 0,03 zł na akcję.

„Coroczne wypłacanie dywidendy i regularnie prowadzony skup akcji własnych to stały element strategii ABS Investment S.A. zgodnie z życzeniem i wolą naszych Akcjonariuszy. Jednocześnie staram się dbać o systematyczny wzrost wartości Spółki i jakość portfela inwestycyjnego. W tym roku rekordowa liczba spółek portfelowych powinna wypłacić dywidendę. Powoduje to wzmocnienie pozytywnego wizerunku zarówno tych spółek, jak i samego ABS Investment S.A.” - podsumowuje Jarosz.  
ABS Investment S.A. przedstawił w maju br. prognozy finansowe na 2016 r., które zakładają osiągnięcie zysku brutto na 1 akcję w przedziale 0,50 - 0,55 zł. Natomiast wartość aktywów Spółki (wraz z należnościami ze sprzedaży aktywów) na 1 akcję ma wynieść na koniec 2016 r. od 3,60 zł do 4,00 zł. Prognozy finansowe ABS Investment S.A. zostały przygotowane w oparciu o zakładane przez Zarząd wyniki z działalności inwestycyjnej, otrzymane dywidendy od spółek portfelowych, prowadzone nowe inwestycje w spółki publiczne oraz podpisane umowy na świadczenie usług doradczych.

Spółka prowadzi obecnie dwa programy skupu akcji własnych - skup A realizowany poprzez transakcje sesyjne na rynku NewConnect oraz skup B realizowany w ramach umów cywilnoprawnych poza rynkiem. Wskaźnik C/Z Emitenta kształtuje się obecnie na poziomie 5,4, a wartość wskaźnika C/WK wynosi 0,72. Notowane na rynku Catalyst obligacje ABS Investment S.A. serii A cały czas utrzymują się powyżej 100% ich wartości nominalnej.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.