• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI15.6%
Bezrobocie5.4%
PKB7.3%
Stopa ref.4.5%
WIBOR3M5.95%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

ABS Investment S.A. nabyła kolejne akcje SferaNET S.A.

ABS Investment S.A. dokonała zakupu akcji Spółki SferaNET S.A. i przekroczyła próg 10% udziałów w ogólnej liczbie głosów na jej WZA. Emitent cały czas rozszerza skład swojego portfela inwestycyjnego o podmioty, które posiadają wysoki potencjał wzrostu swojej wartości.

ABS Investment S.A. nabyła 369.841 szt. akcji tego podmiotu i po przeprowadzonej transakcji posiada łącznie 512.206 szt. akcji, co stanowi 11,12% udziałów w ogólnej liczbie głosów na WZA SferaNET S.A. oraz tyle samo udziałów w jej kapitale zakładowym. SferaNET S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect i prowadzi działalność na rynku telekomunikacyjnym. Prognozy finansowe tej spółki zakładają osiągnięcie w 2016 r. przychodów netto ze sprzedaży w kwocie 2.700 tys. zł oraz wypracowanie zysku EBITDA w wysokości 800 tys. zł. ABS Investment S.A. bardzo dobrze ocenia potencjał rozwoju tego podmiotu i liczy na osiągnięcie wysokiej stopy zwrotu z tej inwestycji.

Spodziewam się, że w ciągu kolejnych kilku lat biznes SferaNET dynamicznie wrośnie. Moim zdaniem jest kilka przesłanek, które na to wskazują. Po pierwsze, zakończenie z sukcesem projektów inwestycyjnych współfinansowanych z dotacji z UE, które spowodują systematyczny wzrost ilości klientów w segmencie telekomunikacyjnym, co przełoży się również na wzrost przychodów i zysków. Po drugie, zdecydowany wzrost usług dodatkowych nazywanych umownie informatycznymi. Spółka komunikowała ostatnio o kilku takich zdarzeniach. Po trzecie, SferaNET zamierza efektywnie uczestniczyć w dystrybucji środków unijnych w trwającym obecnie ostatnim rozdaniu, gdzie przewidziano ogromne kwoty na wsparcie w obszarze eliminowania „białych plam” na polskiej mapie internetowej. Dodatkowo, spółka poprawiła się bardzo mocno obszary zarządcze i organizacyjne, czego efektem są coraz lepsze wyniki finansowe.” - wyjaśnia Sławomir Jarosz, Prezes Zarządu Spółki ABS Investment S.A.

ABS Investment S.A. wiąże również duże nadzieje z notowaną na rynku NewConnect spółką Robinson Europe S.A., w której posiada akcje stanowiące ponad 10% udziałów w jej kapitale zakładowym. Podmiot ten realizuje przyjętą strategię rozwoju, która powinna pozwolić na wyraźny wzrost osiąganych przychodów ze sprzedaży oraz zwiększenie wypracowywanych zysków. Na rynku NewConnect powinna także zadebiutować w najbliższym czasie spółka Outdoorzy S.A., w której ABS Investment S.A. posiada akcje stanowiące ponad 35% udziału w jej kapitale zakładowym, a Robinson Europe S.A. posiada akcje stanowiące blisko 42% udziału w jej kapitale zakładowym.

Ważną spółką portfelową dla Emitenta jest również LS Tech-Homes S.A., która podpisała w ostatnim czasie umowę realizacji budynków mieszkalnych w Berlinie o wartości prawie 9,5 mln EUR. Z kolei spółka portfelowa AGROTOUR S.A. wzmacnia współpracę ze spółką REMOR S.A., która jest wiodącym producentem systemów mocowań dla branży fotowoltaiki. Akcjonariusze AGROTOUR S.A. podjęli podczas ZWZA uchwały o zmianie nazwy oraz siedziby spółki i obecnie oczekuje ona na zarejestrowanie tych zmian przez Sąd. AGROTOUR S.A. widzi niezwykle duży potencjał rozwoju branży Odnawialnych Źródeł Energii i dlatego też planuje w ramach dywersyfikacji przychodów rozwijać ten obszar biznesowy ze szczególnym uwzględnieniem segmentu fotowoltaicznego i biogazowego. ABS Investment S.A. posiada aktualnie akcje stanowiące 12,27% udziału w kapitale zakładowym tego podmiotu oraz tyle samo udziału w ogólnej liczbie głosów na WZA.

Robinson Europe i Outdoorzy mają jedną cechę wspólną - należą do liderów w branżach, w których działają: wędkarskiej i e-commerce sport. Obie te spółki cechują się również dużym poziomem dojrzałości biznesowej, o czym świadczy właśnie ich pozycja na rynku. Celem strategicznym dla tych firm jest zdecydowana poprawa efektywności i rentowności prowadzonej działalności. LS Tech-Homes zaczyna z kolei poważną działalność operacyjną, czego efektem jest pierwszy duży kontrakt z rynku niemieckiego. AGROTOUR wkrótce powinien mieć zarejestrowaną zmianę nazwy oraz całkowicie zmienić model działalności.” - zakończył Prezes Jarosz.


Redakcja

Reklama AEC

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.