• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

BioMaxima rozwinie eksport dzięki dofinansowaniu

BioMaxima S.A. otrzymała informację o przyznaniu jej dofinansowania w wysokości blisko 599 tys. zł na wsparcie udziału w zagranicznych wystawach branżowych. Emitent zamierza dynamicznie rozwijać sprzedaż eksportową.

Spółce przyznane zostało dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, działanie 3.3: „Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw”, poddziałanie 3.3.3 "Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych - GO to Brand". Łączna kwota przyznanej dotacji wynosi 598.860 zł, co stanowi 60% wydatków kwalifikowanych. Dofinansowanie zostanie przeznaczone przez BioMaxima S.A. w latach 2017-2019 na wsparcie udziału w zagranicznych wystawach branżowych, co pozwoli jej wejść na nowe rynki zagraniczne, tym samym zwiększając przychody ze sprzedaży eksportowej. Zarząd Spółki ma zamiar bardzo mocno rozwijać ten kierunek rozwoju.

„Od kilku już lat bardzo intensywnie zabiegamy o rynki eksportowe, tworząc sieć dystrybutorów oraz wystawiając się na międzynarodowych targach. Nasza oferta spotyka się z dużym zainteresowaniem wśród klientów na wszystkich kontynentach i obecnie eksportujemy już do ponad 60 krajów. Wsparcie w ramach programu ‘Go to Brand’ zostanie wykorzystane, aby naszą obecność za granicą poszerzyć o nowe rynki, ale będziemy również chcieli pogłębić ją, zwiększając asortyment oferowany międzynarodowym klientom. Już w lutym tego roku, podczas wystawy Medlab Middle East w Dubaju, zaprezentowaliśmy ofertę rozbudowaną w zakresie mikrobiologii przemysłowej. Odnotowaliśmy też rekordowe zainteresowanie naszym stoiskiem.” - ocenia Łukasz Urban, Prezes Zarządu Spółki BioMaxima S.A.

Spółka wypracowała w 2016 r. zysk netto w wysokości 1.398 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży wynoszących 28.745 tys. zł. BioMaxima S.A. sfinalizowała w ub. roku proces połączenia z BIOCORP Polska Sp. z o.o., dzięki czemu będzie mogła istotnie umocnić swoją pozycję rynkową w segmencie mikrobiologii, oraz znacząco zwiększyć przychody z eksportu. Emitent w 2016 r. zrealizował także transakcję nabycia dwóch rumuńskich spółek QIAS MED oraz ISTAR. W najbliższym czasie połączą się one z należącą do BioMaximy spółką Roco Sistem i stworzą nowy podmiot o nazwie BioMaxima Romania srl., którego celem będzie zapewnienie produktom BioMaxima znaczącego udziału w rumuńskim rynku diagnostyki.

W 2016 r. Emitent wypłacił swoim Akcjonariuszom dywidendę z zysku osiągniętego w 2015 r. w wysokości 0,20 zł na akcję. Rok wcześniej kwota wypłaconej przez Spółki dywidendy wynosiła 0,10 zł na akcję.

BioMaxima S.A. jest polską firmą działającą na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Jest producentem sprzętu oraz odczynników do diagnostyki in vitro oraz producentem szerokiej gamy podłoży mikrobiologicznych. Spółka jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych takich jak m.in. Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Biolog. Emitent zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys. laboratoriów w Polsce oraz prowadzi działalność eksportową na ponad 60 rynkach.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.