• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

JR HOLDING S.A. zwiększa zyski w 2 kw. 2016 r.

JR HOLDING S.A.zanotowała na poziomie skonsolidowanym prawie 4,6 mln zł zysku netto w 2 kw. 2016 r. Jest to tym samym kolejny bardzo udany kwartał dla całej Grupy Kapitałowej, w którym osiąga ona niezwykle wysoki zysk.

W całym pierwszym półroczu 2016 r. Spółka wypracowała skonsolidowany zysk netto w kwocie 16,33 mln zł, a jej przychody finansowe wyniosły 25,6 mln zł netto. Osiąganie tak dobrych wyników finansowych jest rezultatem skutecznej realizacji nowej Strategii Rozwoju JR HOLDING S.A. Zarząd Spółki jest przekonany, że prowadzone obecnie projekty inwestycyjne pozwolą na utrzymanie wysokiej dynamiki wzrostu wyników finansowych.

Spółka zakończyła kolejny kwartał bardzo wysokim zyskiem netto, co należy z pewnością uznać jako duży sukces Zarządu i Spółki. Cały czas realizujemy nowe przedsięwzięcia biznesowe w oparciu o założenia naszej strategii rozwoju, która ściśle określa kryteria inwestycyjne. Dzięki sprzedaży Galerii Handlowej RAMZES w Zielonej Górze Spółka uzyskała środki, które może przeznaczyć na bardzo rentowne projekty inwestycyjne. Ich realizacja powinna przyczynić się do dalszego wzrostu zysku netto Spółki.” - stwierdza January Ciszewski, Prezes Zarządu Spółki JR HOLDING S.A.

W drugim kwartale 2016 r. do portfolio inwestycyjnego JR HOLDING S.A. dołączyła spółka StepCloser S.A., w której Emitent posiada akcje stanowiące 40% udziału w jej kapitale zakładowym. Zajmuje się ona promocją i rozbudową programu kart StepCloser. StepCloser S.A. posiada już sieć handlowców w największych miastach Polski, których głównym celem jest pozyskiwanie nowych partnerów dla Programu StepCloser Card. W lipcu br. uruchomione zostały również pierwsze StepBox’y m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku oraz w Katowicach. StepBox jest miejscem informującym o Programie StepCloser Card oraz o aplikacji mobilnej.

Emitent finalizuje także ze swoimi partnerami umowę spółki, która będzie utworzona w ramach realizowanego projektu deweloperskiego w Słomnikach. Rozpoczęły się również prace koncepcyjno-projektowe nad planowaną budową osiedla mieszkaniowego, w ramach którego ma powstać ok. 15 tys. m2 PUM. Całkowita wartość tego projektu szacowana jest na kwotę ok. 100 mln zł brutto. Emitent założył również spółkę zależną Palabra Sp. z o.o., w której posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym. Jest to spółka celowa powołana w celu nabycia nieruchomości w Sosnowcu przy ul. Mieroszewskich. Całkowita wartość tej transakcji, która została zrealizowana w lipcu br. wyniosła 9,84 mln zł brutto. Z kolei spółka KPM INVEST Sp. z o.o. wchodząca w skład Grupy Kapitałowej JR HOLDING S.A. otrzymała informację od spółki Biurowiec Zamknięta Sp. z o.o., w której posiada 13,5% udziałów, o podpisaniu przez nią przedwstępnej umowy sprzedaży 10-ciu lokali oraz udziału w garażu i nieruchomości gruntowej, w biurowcu HEXAGON w Krakowie za kwotę blisko 5.612 tys. zł brutto. Realizowany projekt budowy i komercjalizacji biurowca klasy A- stanowi rozszerzenie dotychczasowej działalności Spółki w obszarze nieruchomości komercyjnych.

Bardzo dynamicznie przebiega obecnie rozwój spółki StepCloser S.A., która realizuje przyjęty plan rozwoju swojej sieci. Wierzymy, że projekt ten przyniesie nam bardzo duże korzyści w postaci wysokiej stopy zwrotu z inwestycji. Nasz segment nieruchomościowy również pozostaje w fazie mocnego wzrostu, bowiem kluczowe inwestycje przebiegają zgodnie z planem. Uważamy, że przyjęty kierunek rozwoju jest słuszny i pozwoli dalej umacniać naszą pozycję rynkową oraz zwiększać wartość Spółki.” - podsumowuje Prezes Ciszewski.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.