• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Mizaco i Dansk Soft z Grupy Midven wejdą w branżę gier mobilnych

Spółka Mizaco, w której Midven S.A. posiada udziały rozszerzy swoje portfolio o produkcję i projektowanie gier na urządzenia mobilne. Z kolei Dansk Soft jest właśnie w trakcie tworzenia działu, który będzie zajmował się realizacją gier na zlecenie klientów w segmencie "Real World data" czyli opartych o rozwiązania zastosowane min. w aplikacji Pokemon Go firmy Nintendo. Midven S.A aktywnie wspiera rozwój spółek portfelowych i doradza w zakresie realizacji strategii nastawionej na komercjalizację doświadczeń Mizaco w zakresie rozwiązań mobilnych.

- Mizaco zebrało bardzo dużo doświadczeń jeśli chodzi o rozwiązania i oprogramowanie mobilne dla firm, stąd dla rynku nie powinno być zaskoczeniem, że spółka będzie chciała to wykorzystać wchodząc w bardzo perspektywiczną branżę gier mobilnych – powiedział Andrzej Zając, Prezes Zarządu Midven S.A. – Mizaco ma potencjał, by zająć istotne miejsce nie tylko wśród podwykonawców, pracujących dla deweloperów gier, ale również w zakresie tworzenia własnych produkcji – dodaje Andrzej Zając.

Strategia Dansk Soft zakłada z kolei realizację projektu B2B skierowanego do producentów gier i skupić się na przygotowaniu gier mobilnych dla deweloperów zewnętrznych oraz własnych produkcjach. Będzie również ściśle współpracowało z Mizaco, by osiągnąć jak najwięcej synergii w nowej dla Grupy Midven branży.

- Dansk Soft jest w trakcie zwiększenia zatrudnienia i kompletowaniu optymalnego składu zespołu programistów i obecnie poszukuje również pracowników z doświadczeniem w tworzeniu gier – mówi Andrzej Zając z Midven. – Wejście w nowy segment oczywiście nie oznacza rezygnacji z dotychczasowych usług, które firma świadczy na europejskim rynku – dodaje prezes Midven.

Przypomnijmy, że Dansk Soft pozyskała w ostatnim czasie kontrakt w branży ubezpieczeniowej w Skandynawii, a dotychczas realizowała projekty dla firm na 5 zagranicznych rynkach. Dansk Soft zamierza również rozwijać własne produkty, jak również zwiększyć liczbę oddziałów w Polsce.

Z kolei Mizaco rozpoczęła już prace koncepcyjne nad własnymi produkcjami, które będzie chciała realizować w przyszłości. Zespół spółki, który będzie odpowiadał za produkcje gier mobilnych chce skoncentrować się oprócz standardowych tytułów na grach wykorzystujących tzw. rozwiązania „real word data”, które polegają na przenikaniu się świata gier z otoczeniem gracza. Zdaniem wielu specjalistów, aplikacje gdzie otoczenie w którym przebywamy ma wpływ na rozgrywkę jest jednym z najbardziej perspektywicznych segmentów cyfrowej i mobilnej rozrywki, co potwierdza w ostatnich tygodniach sukces gry Pokemon Go. Midven wspierając rozwój obu spółek, w których posiada udziały liczy również na synergie dotyczące cyfrowej rozrywki dzięki współpracy spółki Mizaco z Dansk Soft.

- Podstawą działania Mizaco będą gry mobilne, na które rynek systematycznie rośnie. Z kolei Dank Soft dysponując zespołem programistów może być wsparciem dla realizacji tej strategii, ale ma też ambicje bycia samodzielnym wydawcą gier. Dysponując odpowiednimi narzędziami, takimi jak aplikacje dedykowane produkcji gier mobilnych oba podmioty mogą z powodzeniem zaistnieć na światowym rynku rozrywki mobilnej – podsumowuje Andrzej Zając, Prezes Zarządu Midven S.A.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.