• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Midven S.A. tworzy fundusz dla innowacyjnych projektów

Midven S.A. prowadzi zaawansowane prace zmierzające do uruchomienia specjalistycznego funduszu o charakterze inkubatora dla innowacyjnych projektów o zasięgu globalnym. Fundusz będzie inwestował w projekty polskich innowatorów mieszkających poza granicami Polski, które będą pozyskiwane w ramach współpracy z ośrodkami akademickimi w Unii Europejskiej.

Midven S.A. to grupa kapitałowa, która specjalizuje się w grupowaniu firm technologicznych realizujących rozwiązania dla klientów końcowych. W ramach własnej spółki - Midven Business Solutions, wspiera w fazie start up przedsięwzięcia w segmencie B2B typu SaaS (Software as a Service) o możliwym zasięgu globalnym. Grupa Kapitałowa Midven S.A. konsekwentnie angażuje się również w projekty technologiczne poprzez dedykowany do tego Inkubator Technologiczny – InQubit, którego partnerem jest spółka giełdowa Integer.pl SA.

- Najwięcej innowacji powstaje obecnie w krajach o silnych ośrodkach akademickich. By uczestniczyć w tym trendzie gdzie powstają innowacje zamierzamy angażować się w ciekawe projekty na wczesnym etapie rozwoju wspierając przy tym najzdolniejszych polskich naukowców mieszkających także za granicą - mówi Andrzej Zając, Prezes Zarządu Midven S.A. – Z tego tytułu zapadła decyzja aby wspólnie z partnerami zewnętrznymi powołać fundusz inwestujący w projekty polskich naukowców i innowatorów mieszkających oraz pracujących w Irlandii, UK, Skandynawii czy Niemczech – dodaje Prezes Midven S.A.

Midven S.A. deklaruje, że do końca roku chce przygotować założenia dotyczące finansowania nowego projektu, oraz pozyskać partnerów zagranicznych. W tym drugim przypadku do podpisania stosownych porozumień ma dojść w ciągu najbliższych 2 miesięcy. Obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy z dwoma europejskimi ośrodkami akademickimi, które łącznie posiadają ponad 15 własnych i stowarzyszonych kampusów akademickich. Spółka dysponuje już porozumieniem zawartym z amerykańskim funduszem inwestycyjnym ARCO Capital, który zadeklarował zainteresowanie współfinansowaniem wybranych projektów technologicznych, posiadając zarazem duże doświadczenie w inwestycjach kapitałowych na globalnym rynku kapitałowym, w tym i wprowadzania spółek technologicznych na Nasdaq.

- Rozmowy są bardzo zaawansowane i już wkrótce powinniśmy podpisać kolejne porozumienia dotyczące współpracy – mówi Andrzej Zając, Prezes Zarządu Midven S.A. – Dzięki wsparciu środowisk akademickich, oraz doświadczeniu Midven i naszych partnerów zagranicznych będziemy mogli wspierać poszczególne Spółki od momentu powstania, poprzez rozwój ich produktów, aż do kolejnych rund finansowania, wraz z możliwym debiutem tych projektów na rynku kapitałowym – dodaje Andrzej Zając.

Midven S.A. liczy, że większość projektów w jakie zaangażuje się nowy fundusz będzie pomysłami polskich naukowców i innowatorów, którzy związali się z zagranicznymi ośrodkami akademickimi. Jednocześnie strategia funduszu będzie komplementarna do tej realizowanej przez Grupę Kapitałową Midven, która zakłada realizację własnych rozwiązań technologicznych oraz projektów o zasięgu globalnym.

Midven S.A. stanowi grupę kapitałową zorientowaną na przedsięwzięcia w obszarze nowych technologii. Obecnie rozwój grupy kapitałowej oparty jest na dynamicznie rozwijających się segmentach działalności, czyli grupowaniu firm technologicznych oraz inkubowaniu innowacyjnych przedsięwzięć technologicznych w oparciu o własne zasoby jak choćby dedykowany do tego Midven Business Solutions. W portfolio Midven znajdują się spółki rozwijające technologię beaconów, produkt z obszaru IoT, czy też 3-ci największy kantor internetowy na polskim rynku.


 

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.