• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

XSystem - dobre perspektywy na 2016

Spółka XSystem S.A. zakończyła 2015 r. jednostkowym zyskiem netto w wysokości 23 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży sięgających 9.150 tys. zł. Spółka pozyskała w minionym roku 3 istotne kontrakty na wdrożenie własnego oprogramowania ACCELO, które pozwolą jej kontynuować rozwój komercjalizacji tego produktu.

Grupa Kapitałowa XSystem S.A. zanotowała w 2015 r. stratę netto na poziomie 34 tys. zł, a jej sprzedaż wyniosła 9.147 tys. zł. Rok wcześniej skonsolidowana strata netto Spółki przekroczyła 105 tys. zł, a wartość przychodów ze sprzedaży była równa 7.962 tys. zł. Z kolei jednostkowy zysk netto Emitenta w 2014 r. ukształtował się na poziomie 18 tys. zł przy przychodach ze sprzedaży wynoszących 7.967 tys. zł. Wzrost sprzedaży XSystem S.A. w ujęciu rdr. był możliwy dzięki aktywnej działalności handlowej i pozyskaniu dużych zleceń na wdrożenie własnego oprogramowania do archiwizacji i zarządzania obiegiem dokumentów - ACCELO. Spółka konsekwentnie rozbudowuje ten produkt o kolejne funkcjonalności, a dzięki zdobytym referencjom liczy na zdobywanie kolejnych znaczących kontraktów. Ten kierunek rozwoju wpisuje się w założenia przyjętej strategii rozwoju XSystem S.A.

Rok 2015 był bardzo istotnym, z punktu widzenia Spółki, okresem. Pozyskaliśmy pierwsze kontrakty na wdrożenia naszego produktu i, co istotne, każde z nich zostało zakończone sukcesem, co potwierdzają referencje, które uzyskaliśmy od naszych Klientów. Jest to dla Spółki bardzo dobry prognostyk.” - mówi Adrian Weremiuk, Prezes Zarządu Spółki XSystem S.A.

Spółka bardzo dobrze rozpoczęła 2016 r. i w 1 kwartale osiągnęła skonsolidowane przychody ze sprzedaży w kwocie 1.362 tys. zł wobec 956 tys. zł w analogicznym okresie ub. roku. Udało jej się także znacząco obniżyć stratę netto do 183 tys. zł w porównaniu z 480 tys. zł rok wcześniej. Podpisana przez XSystem S.A. w 1 kw. br. umowa usługowa o wartości 300 tys. zł netto na przetworzenie cyfrowe dokumentacji technicznej pozwoli na utrzymanie trendu wzrostowego w wartości osiąganych przychodów ze sprzedaży.

W kwietniu br. Emitent opublikował prognozy finansowe na lata 2016-2018. Zgodnie z nimi wartość przychodów netto ze sprzedaży ma w 2016 r. wynieść 10,0 mln zł, a zysk ma sięgnąć 180 tys. zł. Z kolei w 2017 r. przychody ze sprzedaży mają być równe 12,0 mln zł, a zysk ukształtować się na poziomie 1,0 mln zł. W 2018 r. Spółka prognozuje wypracowanie 2,0 mln zł zysku przy przychodach netto ze sprzedaży w wysokości 14,0 mln zł.

Koncentrujemy się obecnie na realizacji naszych celów biznesowych. Obserwując nasze działania handlowe dochodzę do wniosku, że z produktem trafiamy w punkt, a realizacja naszej strategii rozwoju w perspektywie najbliższych lat powinna pozwolić na odniesienie prognozowanego sukcesu.” - podsumowuje Weremiuk.


Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.