• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

BioMaxima S.A. - udany początek roku

BioMaxima S.A. zakończyła 1 kw. 2016 r. przychodami ze sprzedaży sięgającymi 5.848 tys. zł. Emitent kontynuuje działania mające na celu dalsze umacnianie jego pozycji rynkowej.

Spółka w 1 kw. 2015 r. wypracowała 5.257 tys. zł przychodów ze sprzedaży, więc tegoroczny wynik wykazuje ponad 11% wzrost w ujęciu rdr. Co ważne, BioMaxima S.A. zanotowała zwiększenie sprzedaży praktycznie we wszystkich grupach produktowych. Emitent rozwija działalność eksportową i prowadzi zaawansowane rozmowy z kontrahentami, z którymi nawiązane zostały relacje biznesowe w trakcie styczniowych targów Arab Health w Dubaju. Spółka realizuje dostawy w ramach zamówień otrzymanych od nowych dystrybutorów z Palestyny oraz Ukrainy. BioMaxima S.A. jest także coraz bliżej wprowadzenia swoich produktów na rynek w Kazachstanie oraz Nigerii. Otrzymała z kolei nowe zamówienia od kontrahenta w Somalii. Istotne znacznie dla wzrostu osiąganych przez Emitenta przychodów ze sprzedaży ma również dalsze zwiększanie wartości wygrywanych przez niego przetargów, które w 1 kw. 2016 r. wyniosło ponad 19% w ujęciu rdr.

Spółka od początku ubiegłego roku systematycznie zwiększa przychody. Cieszy nas podtrzymanie tej tendencji w pierwszym kwartale bieżącego roku. Liczymy również na lepszy od ubiegłego rok w eksporcie. Podjęte działania na rynku krajowym pozwoliły na zahamowanie obserwowanego w latach 2013-2014 spadku przychodów i wkroczenie na ścieżkę wzrostu. Krajowa sprzedaż jest bardzo ważna, jednak w dalszym ciągu priorytetem pozostaje dla nas intensyfikacja działań na rynkach eksportowych.” - stwierdza Henryk Lewczuk, Prezes Zarządu Spółki BioMaxima S.A.

Spółka zamierza realizować założenia przyjętej strategii rozwoju w zakresie planowanych akwizycji na rynku polskim oraz rumuńskim. Prowadzone rozmowy z potencjalnymi podmiotami mogą zakończyć się pozytywną finalizacją w kolejnych miesiącach. Przeprowadzenie akwizycji powinno umożliwić Emitentowi dalszy wzrost osiąganych przychodów oraz utrzymanie wysokich rentowności. W marcu br. BioMaxima S.A. podpisała list intencyjny z Politechniką Wrocławską odnośnie współpracy w zakresie opracowania i walidacji szybkich testów do wykrywania nowych i klinicznie istotnych biomarkerów z wykorzystaniem przeciwciał IgY, która w celu realizacji tego projektu wystąpiła o dofinansowanie w ramach Programu TEAM-TECH. Dodatkowo, Emitent przygotowuje wniosek o dotację unijną w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój Działanie 2.1 „Wsparcie Inwestycji w Infrastrukturę B+R Przedsiębiorstw”, który ma zostać złożony w kwietniu tego roku.

Zapowiadaliśmy pewną ofensywę w zakresie ewentualnego pozyskania funduszy unijnych. Przypomnę tylko, że Spółka złożyła już wnioski w ramach Działania „Wzór na konkurencję” oraz Działania 1.2 i zamierza realizować projekt związany z testami do oznaczania lekooporności.Chcemy w oparciu o fundusze unijne dokonywać dalszego dynamicznego rozwoju Spółki. Natomiast rozmowy w zakresie akwizycji nie są łatwe i nie chcemy ich dokonywać za wszelką cenę, dlatego też nie jest to szybki proces. Akwizycje muszą się doskonale wpisywać w mądrze budowaną strategię Spółki oraz podnosić poziom przychodów i zysku netto.” - dodaje Prezes Lewczuk.

BioMaxima S.A. zakończyła 2015 r. zyskiem netto w kwocie 1.469 tys. zł przy przychodach ze sprzedaży sięgających 21.965 tys. zł. Rok wcześniej zysk netto Spółki wyniósł 455 tys. zł, a jej przychody ze sprzedaży ukształtowały się na poziomie 20.441 tys. zł.


Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.