• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Madkom planuje nową emisję

Madkom przeprowadzi nową emisję akcji. Celem emisji będzie przyśpieszenie przedstawionej w lutym br. strategii rozwoju na lata 2015-2020, która ma zapewnić spółce dynamiczny rozwój, wzrost udziału w rynku oraz dywersyfikację źródeł przychodów. 

Obecnie polski rynek informatyczny otwiera przed spółkami z branży ogromne możliwości, szczególnie dziedzina, w której jesteśmy ekspertami, czyli informatyzacja urzędów publicznych. Zamierzamy w pełni wykorzystać szanse, które przed sobą widzimy. W tym celu opracowaliśmy pięcioletnią strategię rozwoju Madkomu, która w naszej opinii zapewni optymalną realizację celów, szczególnie rozwoju spółki, wzrostu jej wartości, zdobycia większego udziału rynkowego i ugruntowania marki. – powiedział Grzegorz Szczechowiak, prezes Madkomu.
Środki pozyskane znowej emisji akcji spółka zamierza przeznaczyć na: utrzymanie zasobów do stanu umożliwiającego natychmiastowy start do zleceń, które pojawią się na skutek zakończenia konkursów RPO (regionalnych programów operacyjnych) od lipca 2016 r., „napisanie” od nowa kluczowych modułów systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją oraz zwiększenie kapitału obrotowego.
 
W 2016 r. we wszystkich województwach będą uruchomione nabory do projektów RPO związanych z wdrażaniem e-Usług dla samorządów. W tym roku wystartowały już nabory w woj. mazowieckim (100 mln z), lubuskim (40 mln zł) i śląskim (ok. 100 mln zł). W I kwartale 2016 r. startują nabory na dolnym śląsku (100 mln zł), w Małopolsce (33 mln zł) i na Opolszczyźnie (20 mln zł). Madkom doskonale wykorzystuje szansę w pozyskiwaniu kontraktów wśród klientów, którzy pozyskali środki zewnętrzne. Udowodniliśmy to działając w latach 2013-2015. W tym czasie naszymi klientami zostało ponad 140 samorządów, a były to głównie samorządy, które pisały wnioski w ramach programu POKL działania 5.2.1. W ramach alokacji 90 mln zł, naszymi klientami stało się ponad 80 samorządów, co dało prawie 30 % alokacji całego konkursu. – wyjaśnia Szczechowiak.
 
Madkom funkcjonuje na rynku, który charakteryzuje się dużym potencjałem wzrostu oraz dynamiką większą niż w pozostałych państwach UE. Klientami Madkomu są urzędy administracji publicznej, co gwarantuje terminowe regulowanie należności i stabilność finansową. Informatyzacja urzędów administracji publicznej jest dziedziną promowaną przez UE, MSWiA i same urzędy.
 
Niecałe dwa tygodnie temu Madkom opublikował wyniki finansowe po III kwartale 2015 r. Narastająco za pierwsze trzy kwartały br. spółka wypracowała przychody netto na poziomie ponad 8,3 mln zł, co daje wzrost w porównaniu z analogicznym okresem 2014 r. o 110%. Jest to również kwota wyższa o 28% od łącznych przychodów netto spółki za 2014 r.
 
Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.