• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Madkom S.A. zwiększa backlog zamówień do 8 mln zł

Spółka Madkom S.A. pozyskała kolejne znaczące kontrakty, których łączna suma przekroczyła 1 mln zł. Aktualna wartość portfela zamówień Spółki na 2015 r. kształtuje się na poziomie ponad 8 mln zł netto.

Podpisanie nowych umów wdrożeniowych oraz serwisowych umożliwiło Emitentowi osiągnięcie rekordowej wartości planowych rocznych przychodów. Spółka konsekwentnie pozyskuje nowe zlecenia na 2015 r., więc poziom sprzedaży może ulegać dalszej poprawie. W czerwcu br. MADKOM S.A. podpisał umowę na dostawę i wdrożenie oprogramowania swojego autorstwa z jednym z największych Urzędów Jednostek Samorządu Terytorialnego, który zatrudnia ponad 1.000 osób. Istotny wzrost przychodów w 2015 r. powinien mieć swoje odzwierciedlenie w wynikach finansowych Spółki.

Prowadzimy obecnie rozmowy nad pozyskaniem w tym roku jeszcze jednego tak dużego Klienta. Pozwoli nam to pobić rekordowy już na tą chwilę wynik Spółki. Przychody Spółki w całej jej historii jeszcze nigdy nie przekroczyły 6 mln zł, więc ten rok jest rekordowy w każdym wymiarze. Kolejną bardzo dobrą informacją jest to, że nasz rozwój dostrzegają Klienci, którzy postrzegają nas jako najlepszych w kraju specjalistów w swojej dziedzinie.” - komentuje Grzegorz Szczechowiak, Prezes Zarządu Spółki MADKOM S.A.

Jednym z głównych długoterminowych celów w przyjętej przez MADKOM S.A. Strategii Rozwoju na lata 2015-2020 jest coroczne zwiększanie przychodów o przynajmniej 20% w ujęciu rdr. Zarząd Spółki przewiduje, że nadchodzące lata będą dla niej niezwykle udane, bowiem jej Klienci będą dysponowali niespotykaną dotychczas skalą możliwości pozyskiwania środków z Funduszy Unijnych. Pierwsze nabory projektów Unijnych dla samorządów ruszą w najbliższym czasie, m.in. w Województwie Śląskim już 30 lipca br. Kolejne nabory w innych województwach znajdują się w końcowej fazie uruchamiania, a część z nich zostanie ogłoszona jeszcze w tym roku.

Rozpędza się nowa Perspektywa Unijna na najbliższe lata, a Polska będzie miała znaczne środki na dostosowywanie swoich systemów informatycznych do współpracy z ogólnopolską platformą ePUAP. Każdy Urząd będzie w pewien sposób zmuszony do użytkowania platformy i komunikacji z nią drogą elektroniczną, przez co samorządy będą mogły pracować wydajniej i zmniejszyć koszty funkcjonowania administracji publicznej. Wydaje się więc, że pobicie tegorocznego rekordu w przyszłym roku nie powinno stanowić problemu. Co prawda będziemy startować z wyższego poziomu, jednak mamy najlepszy na rynku mechanizm umożliwiający pozyskiwanie Klientów oraz nienaganne referencje.” - ocenia Szczechowiak.

Spółka zanotowała 151 tys. zł zysku netto w 1 kw. 2015 r., a jej przychody sięgnęły 2.772 tys. zł. Znacząca poprawa wyników finansowych w porównaniu z poprzednim rokiem była możliwa dzięki pozyskiwaniu nowych kontraktów handlowych oraz skutecznej realizacji założeń Strategii Rozwoju.


Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.