• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI1.7%
Bezrobocie6.1%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

JR Holding S.A. w segmencie NewConnect Lead

Spółka JR HOLDING S.A. decyzją GPW w Warszawie została zakwalifikowana do segmentu NewConnect Lead. Emitent dołączył tym samym do grona 26 największych i najpłynniejszych spółek z alternatywnego rynku. 

GPW w Warszawie już po raz kolejny dokonała okresowej weryfikacji wskaźników i warunków, a Emitenci zostali zakwalifikowani do segmentu NewConnect Lead począwszy od dnia 01.10.2015 r. W ramach analizy ilościowej wyznaczane są wskaźniki rynkowe spółek za okres ostatnich 6 miesięcy i tylko te z nich, które spełniają określone kryteria, mogą trafić do segmentu NewConnect Lead. Do kryteriów tych można zaliczyć m.in.: średnią wartość kapitalizacji spółki, która musi przekraczać 5 mln EUR, a w wolnym obrocie musi znajdować się co najmniej 10% akcji spółki oraz średni kurs akcji spółki, który powinien być wyższy niż 50 gr, a jego średnia zmienność nie może przekraczać 15%. Akcje Emitenta muszą być również notowane na rynku NewConnect od co najmniej 12 miesięcy kalendarzowych. Spółki zakwalifikowane do segmentu NewConnect Lead mogą liczyć na szczególne oznaczanie w serwisach informacyjnych GPW oraz odrębną prezentację spółek w wynikach notowań.

Zakwalifikowanie do segmentu NewConnect Lead to dla nas ogromne wyróżnienie. Bycie w gronie największych i najpłynniejszych spółek z alternatywnego rynku, które mają największe szanse spełnić kryteria dopuszczeniowe do przejścia na rynek regulowany powinno być także dla naszych Akcjonariuszy czytelnym sygnałem, że prowadzone przez Spółkę działania przekładają się na oczekiwane rezultaty. Świadczy to również spełnianiu wysokich kryteriów w zakresie wykonywania obowiązków informacyjnych oraz stosowania zasad ładu korporacyjnego. W dalszym ciągu zamierzamy dbać o wysoki poziom komunikacji z rynkiem, bowiem przekłada się on pozytywnie na wizerunek Spółki oraz większe zaufanie do niej.” - ocenia January Ciszewski, Prezes Zarządu Spółki JR HOLDING S.A.

Spółka zmieniła w ostatnim czasie nazwę, co wynika z jej większej aktywności w różnych segmentach biznesowych oraz koncentracji na branżach stabilnych oraz dochodowych. Obecnie Emitent funkcjonuje jako Holding, w obrębie którego znajdują się podmioty działające w różnych branżach, m.in. nieruchomości oraz Odnawialnych Źródeł Energii. Każda ze spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej jest rentowna dzięki efektywnemu sposobowi zarządzania. JR HOLDING S.A. zamierza koncentrować się na projektach inwestycyjnych, które cechują się stabilnością oraz posiadają dobre perspektywy do osiągania wysokich stóp zwrotu.

W skład Grupy Kapitałowej JR HOLDING S.A. wchodzą głównie podmioty działające na rynku nieruchomości komercyjnych. Ich głównym przedmiotem działalności jest nabywanie nieruchomości w atrakcyjnych cenach, a następnie ich modernizacja oraz zmiana struktury najemców, co pozwala na wzrost generowanych przychodów i uzyskiwanie wyższej kwoty ze sprzedaży tak zrestrukturyzowanych budynków. JR HOLDING S.A. poszerzył również prowadzoną działalność poprzez zwiększenie zaangażowania kapitałowego w branżę OZE.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Financial Markets Center Management Sp. z.o.o działa na rynku ogólnopolskim już od 2005 roku. W swojej ofercie posiada m.in. doradztwo strategiczne, walutowe oraz inwestycyjne.
NewWeb S.A. jest innowacyjną agencja PR, która świadczy szeroką gamę usług z zakresu PR, IR, a także marketingu.