• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI1.7%
Bezrobocie6.1%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Kurs CDE odbije się od dna?

Dokładnie 25 marca tego roku na alternatywnym parkiecie GPW pojawiły się instrumenty Centrum Doradztwa Ekonomicznego S.A. Ich kurs odniesienia ustalono wówczas na 0,85 zł. Pierwsze miesiące nie były jednak udane i kurs Spółki dość mocno stracił. Czy teraz zacznie nadrabiać straty?

W połowie listopada tego roku wykres CDE S.A. zniżył się chwilowo nawet do 0,3 zł. Były to znacznie niższe poziomy wobec tych z początku obecności na NewConnect. Sam debiut wypadł bowiem pomyślnie i dzień później papierami handlowano nawet po 2 zł za sztukę. Potem jednak wykres zaczął kierować się w dół i uformował długoterminowy trend spadkowy.

Ostatnie sesje przynoszą odreagowanie. Dziś kurs zyskuje już kolejne 20 proc. i znajduje się na poziomie 0,43 zł. Co więcej, ruch ma miejsce przy wzmożonym obrocie. Bazując na analizie technicznej można zauważyć, iż wykres jest blisko wyjścia ponad górne ograniczenie wspomnianego trendu spadkowego. Na razie wygenerowany w ten sposób sygnał wymagałby jednak potwierdzenia. Za takowy można by uznać ewentualne pokonanie najbliższego oporu na 0,55 zł. Wówczas możliwa byłaby nawet perspektywa dotarcia do 0,67 zł.

 

 

Dzisiejszy wzrost spowodował, że w górę podążyła również wycena rynkowa Spółki. Ta wynosi obecnie około 2 mln zł. Warto spojrzeć więc na ostatnie wyniki finansowe Centrum Doradztwa Ekonomicznego S.A. Po trzech trymestrach tego roku Emitent wykazał 491 tys. zł zysku netto, chociaż sam okres lipca, sierpnia i września zamknął się zyskiem na poziomie ponad 921 tys. zł. Na wyniki w zdecydowanej mierze wpłynęły przychody finansowe, które wykazano w kwocie 4,92 mln zł (z czego 2,15 mln zł przypadło na trzeci kwartał). Narastające przychody ze sprzedaży wyniosły 198 tys. zł.

Na koniec września aktywa Spółki opiewały na 2,67 mln zł, co oznacza, że w porównaniu do stanu sprzed roku poziom ten wzrósł o około 30 proc. Emitent nadal utrzymywał relatywnie niewielki poziom należności (wyniosły one 58 tys. zł), podczas gdy zobowiązania o krótkoterminowym charakterze wyniosły 591 tys. zł. Istotną pozycję stanowiły także rozliczenia międzyokresowe, które wykazano w kwocie 484 tys. zł.

 Jak czytamy w raporcie, Spółka zgodnie z zamierzeniami, kontynuowała działalność w obszarze inwestycyjno – finansowym oraz w „bieżącej działalności operacyjnej”. Emitent nadal podejmuje działania zmierzające do pośrednictwa przy pozyskiwaniu kapitałów poprzez emisję obligacji  - zdaniem zarządu, może się to przełożyć na wygenerowanie zysku w najbliższej przyszłości. Jak przyznają władze, wynik netto został ukształtowany głównie dzięki aktualizacji wyceny posiadanych instrumentów finansowych. Czynności z działalności operacyjnej nie miały istotnego wpływu na ostateczny wynik w analizowanym okresie.

Spójrzmy również na strukturę akcjonariatu Spółki. W niej dominuje prezes zarządu – Alina Przyborowska – Bednarowicz, która kontroluje 40,72 proc. akcji, uprawniających do wykonywania 51,6 proc. głosów na WZA. 11,24 proc. papierów posiada INVESTcon Group S.A. (9,17 proc. głosów na WZA), do Marka Karpińskiego należy 8,99 proc. instrumentów i 7,34 proc. głosów, a Karim Al Srag głosuje z 13,3 proc. głosów (posiada 16,28 proc. ogółu papierów).

W ostatnim czasie CDE S.A. nie komunikowała się z inwestorami za pomocą EBI czy ESPI.

Jacek Jarosz

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Financial Markets Center Management Sp. z.o.o działa na rynku ogólnopolskim już od 2005 roku. W swojej ofercie posiada m.in. doradztwo strategiczne, walutowe oraz inwestycyjne.
NewWeb S.A. jest innowacyjną agencja PR, która świadczy szeroką gamę usług z zakresu PR, IR, a także marketingu.