• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Premium Fund przejmuje Mousetrap Games

Premium Fund S.A. podpisała Term Sheet z trzema osobami fizycznymi w sprawie nabycia 100% udziałów działającej w branży gier mobilnych Mousetrap Games Sp. z o.o. Spółka sfinalizuje potencjalną transakcję poprzez emisję akcji serii E.

Premium Fund S.A. podpisała z 3 osobami fizycznymi Porozumienie o Podstawowych Warunkach Transakcji (Term Sheet), zgodnie z którym strony zamierzają przeprowadzić proces sprzedaży na rzecz Emitenta 100% udziałów w kapitale zakładowym Mousetrap Games Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu („Mousetrap Games”), które należą obecnie do tych osób fizycznych. Spółka w ramach realizacji przedmiotu Porozumienia zleci niezależnemu biegłemu rewidentowi w terminie do dnia 21.06.2019 r. sporządzenie wyceny Mousetrap Games, a po jej otrzymaniu, w terminie nie później niż do dnia 25.06.2019 r., strony rozpoczną negocjacje w zakresie ustalenia ceny sprzedaży 100% udziałów Mousetrap Games. Zarząd Premium Fund S.A. uważa, że potencjalna transakcja zakupu tego podmiotu wpłynie pozytywnie na rozwój Spółki.

„Segment gier mobilnych należy do niezwykle dynamicznie rosnących rynków gier komputerowych. Mousetrap Games posiada w swoim portfolio ciekawe i perspektywiczne produkcje, które mogą pozwolić temu podmiotowi na osiągnięcie rynkowego sukcesu. Po otrzymaniu wyceny tej spółki sporządzonej przez niezależnego biegłego rewidenta rozpoczniemy z jej obecnymi udziałowcami negocjacje w zakresie ustalenia ceny sprzedaży. Jesteśmy przekonani, że nabycie Mousetrap Games przełoży się pozytywnie na wyniki finansowe Spółki i na dalszy wzrost jej wartości rynkowej.” - ocenia Łukasz Górski, Prezes Zarządu Spółki Premium Fund S.A.

Po ustaleniu przez strony ceny sprzedaży udziałów w Mousetrap Games i uzyskaniu zgody Rady Nadzorczej Premium Fund S.A. nie później niż do dnia 15.07.2019 r., Spółka do dnia 10.08.2019 r. zwoła Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, w którego porządku obrad zostanie umieszczona Uchwała dotycząca podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii E, a następnie zaoferuje te akcje do objęcia udziałowcom Mousetrap Games oraz dokona zakupu 100% udziałów w tej spółce. Umowa sprzedaży udziałów w Mousetrap Games ma zostać zawarta nie później niż w terminie do dnia 26.08.2019 r.

Mousetrap Games zajmuje się produkcją gier mobilnych przeznaczonych na urządzenia z systemem iOS oraz Android. Obecnie studio pracuje nad platformową grą muzyczną „Run the Beat”, która jest jego najważniejszą produkcją w całej historii studia.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.