• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Grupa Midven S.A. zmienia nazwę.

Grupa Midven S.A. dokonała na ostatnim NWZ spółki zmiany nazwy na Arts Alliance GK S.A. oraz poinformowała o inwestycji w spółkę Kool2Play, która zajmuje się tworzeniem gier na PC, Mac, Nintendo Switch, iOS i Android oraz specjalistycznymi działaniami promocyjnymi produktów z branży gier.

Podpisana umowa zakłada objęcie przez Midven 15% udziałów w spółce Kool2Play i wiąże się z realizacją nowej strategii w ramach której Grupa ma rozwijać się w oparciu o współfinansowanie produkcji gier komputerowych oraz dalszym inwestowaniu w spółki samodzielnie zajmujące się produkcją gier. Oprócz nabycia przez Midven udziałów w Kool2Play w umowie znalazły się zapisy dotyczące przekształcenia producenta gier w spółkę akcyjną oraz wprowadzenie akcji Kool2Play do obrotu w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect.

Kool2Play to producent gier z siedzibą w Warszawie, działający na rynku od 2014 roku i mający w swoim portfolio już 8 gier wydanych na platformy takie, jak PC, iOS, Android oraz VR. Obecnie studio prowadzi prace nad dwiema, znacznie obszerniejszymi, grami: „Uragun” (PC, konsole, mobile), której premiera odbędzie się w II połowie 2019 roku oraz „City of Minds”, z premierą planowaną na 2020 r. Równolegle z tworzeniem 2 flagowych produktów, studio Kool2Play zapowiedziało, iż w pierwszej połowie 2019 roku wyda 6 gier przeznaczonych na konsolę Nintendo Switch.

Poza rozwojem gier, Kool2Play poprzez spółkę zależną Kool Things realizuje specjalistyczne usługi z zakresu międzynarodowej promocji dla największych światowych wydawców gier oraz producentów sprzętu dla graczy. Kool Things to najstarsza i najbardziej doświadczona agencja wyspecjalizowana w grach. Firma ma na swoim koncie projekty gamingowe zrealizowane między innymi dla Activision-Blizzard, Razer, Riot Games, Wargaming.net, CD Projekt RED, InnoGames, Daybreak Games, PayPal i Koei Tecmo.

„Grupa kapitałowa Kool2Play to unikalna firma z sektora gier. Z jednej strony mamy spółkę Kool2Play, która produkuje gry. Z drugiej Kool Things z ogromnym, prawdopodobnie największym w Polsce, doświadczeniem w międzynarodowej promocji w sektorze gier. To połączenie, to prawdziwy dynamit – obie te spółki świetnie uzupełniają swój know-how i potencjał rozwoju. Grupa kapitałowa Kool2Play już w chwili obecnej generuje przychody i zyski. Wierzymy, że Midven dzięki swojemu finansowemu know-how przyczyni się znacząco do zwiększenia skali naszych działań” – mówi Marcin Marzęcki, prezes Kool2Play.  

Grupa Midven konsekwentnie buduje swoje kompetencje w branży gier. Tym samym akcjonariusze Midven zdecydowali na ostatnim NWZ spółki o zmianie nazwy z Midven S.A. na Arts Alliance GK S.A.

„Podjęliśmy decyzję o połączeniu kompetencji inwestycyjnych zapoczątkowanych przez Midven z kompetencjami wydawania gier oraz ich współfinansowania przez Arts Alliance, stąd ostateczna dokonana zmiana nazwy aby nadać przejrzysty wymiar w działalności spółki” – przekazał Andrzej Zając, prezes zarządu Midven S.A.
 
Aktualnie ideą spółki będzie nie tylko nabywanie udziałów i akcji spółek z segmentu gier internetowych oraz plasowanie ich akcji na rynku giełdowym, ale również poszukiwanie synergii w ramach współfinansowania i realizacji gier wydawanych już pod nazwą Arts Alliance. Dotychczas spółka zawarła umowę licencyjną na wprowadzenie do obrotu i wydanie 3-ch gier na platformę Nintendo Switch a na rok 2019 planuje kolejne wydania gier oraz realizację poszczególnych projektów w tym segmencie działalności. W rankingu magazynu Forbes w odniesieniu do największych polskich producentów gier internetowych, Arts Alliance, który dotychczas był spółką zależną od Midven został sklasyfikowany na 25 miejscu.

„Branża gier to obecnie jeden z bardziej perspektywicznych na rynku kapitałowym segmentów. Inwestycja w Kool2Play to druga po dokonanej w PrimeBit Games (PBG) w obszarze gier internetowych. Prowadzimy prace nad możliwymi kolejnymi inwestycjami stanowiącymi podstawę rozwoju Arts Alliance, niezależnie od prac nad projektami gier” - podsumował Andrzej Zając.

 

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.