• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

BioMaxima S.A. rozpoczyna testy systemu Accelerate Pheno™

Spółka BioMaxima S.A. przeprowadzi testową instalację systemu Accelerate Pheno™ w jednym z wiodących ośrodków klinicznych w Polsce. Będzie to zarazem pierwsze wdrożenie testowe tego systemu zrealizowane przez Emitenta.

Spółka uzyskała potwierdzenie, że przeprowadzi testową instalację systemu Accelerate Pheno™ w jednym z wiodących ośrodków klinicznych w Polsce wraz z zakupem pakietu testów. System zostanie zainstalowany w listopadzie 2018 r., a okres jego testowania jest wstępnie przewidziany na dwa miesiące. BioMaxima S.A. od sierpnia br. jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce produktów amerykańskiej firmy Accelerate Diagnostics, Inc. będącej producentem platformy Accelerate Pheno™ przeznaczonej do szybkiej identyfikacji patogenów i oznaczenia ich wrażliwości na antybiotyki w leczeniu sepsy. Zarząd Spółki liczy, że pozytywne wyniki z przeprowadzonej instalacji testowej umożliwią szybszą implementację systemu w kolejnych ośrodkach.

„Spotykamy się z bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony lekarzy ze Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, jak i diagnostów. Oczekują oni jakiegoś przełomu, ponieważ obecnie dostępne technologie osiągnęły już szczyt swoich możliwości i służba zdrowia jest bezradna wobec tak wysokiej śmiertelności, której przyczyną jest sepsa. Liczymy, że to właśnie system Accelerate Pheno dokona tej rewolucji w leczeniu sepsy.” - podkreśla Łukasz Urban, Prezes Zarządu Spółki BioMaxima S.A.

Systemu Accelerate Pheno™ to platforma nowej generacji służąca do szybkiej identyfikacji drobnoustrojów z dodatnich posiewów krwi i oznaczania ich lekowrażliwości w leczeniu sepsy. System gwarantuje uzyskanie wyniku identyfikacji już w 90 minut, a kompletnego wyniku, łącznie z oznaczeniem lekowrażliwości, podawanym jako MIC (minimalne stężenie hamujące), maksymalnie w ciągu 7 godzin. We wrześniu 2018 r. zespół zajmujący się w Spółce wprowadzaniem Accelerate Pheno™ na rynek rozpoczął pracę i odbyto szereg rozmów z liderami opinii oraz nawiązał kontakt z wiodącymi placówkami klinicznymi w kraju. System wzbudził duże zainteresowanie potencjalnych klientów, co zaowocowało pierwszą testową instalacją w dużym ośrodku klinicznym.

System Accelerate Pheno™ pozwala lekarzom optymalizować  terapię antybiotykową średnio o 24 do 40 godzin szybciej niż dotychczas dostępne najszybsze metody diagnostyczne. Końcowy wynik oznaczenia zawiera identyfikację patogenu, potwierdzenie obecności jednego drobnoustroju, fenotypy wrażliwości w kategoriach MIC, fenotypy oporności, interpretację wrażliwości, eksperckie zasady interpretacji, oraz wartości graniczne wg CLSI/EUCAST.

Globalny rynek badania lekowrażliwości (krążkowe systemy dyfuzyjne, testy MIC, podłoża oraz systemy zautomatyzowanie) w 2017 roku został oszacowany na 2,71 miliarda USD i przewiduje się, że będzie rósł w średnim tempie 5,1% rocznie osiągając w 2022 roku wartość 3,47 miliarda USD (BusinessWire, maj 2018).

BioMaxima S.A. specjalizuje się we własnych technologiach badania lekowrażliwości metodą dyfuzyjną, mającą dzisiaj największy udział w tym rynku na świecie. Emitent jest jedynym w Polsce oraz jednym z kilku wytwórców w Europie krążków antybiotykowych.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.