• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Scope Fluidics pozyskał doradcę do transakcji M&A

Scope Fluidics  wraz z Clairfield International LLC ("Clairfield") – amerykańską firmą doradczą w zakresie fuzji i przejęć – podpisały umowę o rozpoczęciu współpracy, której celem jest pozyskanie nabywcy systemu PCR|ONE. Clairfield znalazł się w pierwszej dziesiątce doradców finansowych w Europie wg. listy Thomson Reuters EMEA Mid-Market League Tabels 2018. Wartość transakcji, w których doradzał Clairfield wyniosła w ciągu ostatnich pięciu lat ok. 23 mld USD.

Zawarcie umowy z doradcą związane jest z planowaną przez Spółkę komercjalizacją systemu PCR|ONE. System diagnostyczny PCR|ONE, który oferuje najszybsze wykrywanie bakterii i wirusów na świecie, tworzony jest w spółce celowej Curiosity Diagnostics. Komercjalizacja projektu będzie polegała na sprzedaniu całej spółki wraz z kompletnym pakietem własności intelektualnej, rozwoju produktu i rejestracji urządzenia. Ewentualna transakcja będzie miała wpływ na potencjał dywidendowy. Model biznesowy Scope Fluidics zakłada wypłatę dywidendy o wartości co najmniej połowy zysku wygenerowanego ze sprzedaży projektów.

- Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z tak renomowanym i doświadczonym doradcą jakim jest Clairfield. Clairfield posiada ogromne doświadczenie i kompetencje w zakresie globalnych transakcji M&A w sektorze med-tech. Clairfiled dostrzegł potencjał systemu PCR|ONE i odegra kluczową rolę w realizacji naszego modelu biznesowego tj. sprzedaży systemu na rzecz globalnego producenta urządzeń medycznych. Obecność tak doświadczonego i uznanego partnera to silne wsparcie naszej drogi do komercyjnego sukcesu – komentuje Szymon Ruta, Członek Zarządu Scope Fluidics S.A.

Clairfield International LLC to międzynarodowa firma świadcząca usługi corporate finance, głównie w zakresie fuzji i przejęć, dla międzynarodowych korporacji oraz inwestorów finansowych. Firma koncentruje się na segmencie rynku średnich spółek tzw. mid-market, realizując transakcje o wartości do 500 mln EUR (enterprise value). Clairfield znalazł się w pierwszej dziesiątce doradców finansowych w Europie wg listy Thomson Reuters EMEA Mid-Market League Tabels 2018. W roku 2017 firma uczestniczyła w 110 procesach. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat łączna wartość przeprowadzonych z udziałem Clairfield transakcji wyniosła ok. 23 mld USD.

Umowa z doradcą została podpisana na zasadzie wyłączności. Zaangażowanie amerykańskiego doradcy będzie zmierzało do jak najefektywniejszego przeprowadzenia procesu wyboru nabywcy systemu PCR|ONE. Usługi w ramach umowy będą obejmować m.in.: sporządzenie niezbędnych opracowań i nawiązywanie kontaktów z globalnymi firmami z sektora healthcare, wsparcie w organizacji procesu due diligence, kształtowanie strategii negocjacyjnej oraz przeprowadzenie finalnych rozmów związanych z kształtowaniem kontraktu. Wynagrodzenie doradcy ma przede wszystkim charakter wynagrodzenia od sukcesu.

W ramach transakcji w sektorze healthcare, Clairfield posiada szerokie kompetencje w obszarach biotechnologii, farmacji, urządzeń medycznych i zaopatrzenia, szpitali i klinik oraz usług i sprzętu laboratoryjnego. W zakresie projektów biotechnologicznych i urządzeń medycznych firma posiada szczególne doświadczenie w sektorze diagnostyki i terapeutyki molekularnej. Dzięki swoim relacjom jest w stanie na bieżąco monitorować ten rynek oraz wykorzystywać informacje o kluczowych wydarzeniach.

Potencjał komercyjny wynalazku Scope Fluidics można odnieść do benchmarków rynkowych – podobnych transakcji jakie miały miejsce w ostatnich latach. Wartość transakcji w branży diagnostyki molekularnej (w przypadku sprzedaży technologii) sięga często kilkuset mln USD.

System PCR|ONE ma zostać dopuszczony do komercyjnego obrotu na terenie UE do połowy 2020 r. Jednocześnie w tym samym czasie ma być zakończona unijna certyfikacja urządzenia. System PCR|ONE przeprowadza w pełni automatyczną analizę materiału genetycznego patogenów bakteryjnych i wirusowych. Produkt jest bezkonkurencyjny pod kątem szybkości i kompleksowości analiz – może rozpoznać do kilkudziesięciu patogenów w ciągu kilkunastu minut od pobrania próbki.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.