• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Cherrypick Games z dofinansowaniem od NCBiR

Spółka Cherrypick Games otrzyma dofinansowanie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Projekt developera dotyczy opracowania inteligentnej platformy do analizy środowiska gry i zachowań użytkowników gier typu freemium. Wartość dotacji opiewa na ponad 2,6 mln zł, spółka otrzyma ją w ramach Programu Inteligentny Rozwój 2014-2020. Całkowity koszt projektu szacowany jest na 3,6 mln zł.

–  Jesteśmy dumni, że nasze rozwiązanie zostało docenione przez NCBR. Działając w branży free-to-play, zauważyliśmy, że brakuje w niej rozwiązań, które umożliwiałyby kompletną analitykę zachowań graczy. Opracowywane przez nas rozwiązanie pozwoli dobrze je zrozumieć i tym samym umożliwi dostosowanie kluczowych parametrów w grze, które wpływają m.in. na monetyzację. – poinformował Marcin Kwaśnica prezes Cherrypick Games.

Przygotowywana przez spółkę platforma posłuży do inteligentnej analizy danych, generowanych przez użytkowników gier typu freemium / free-to-play w czasie rzeczywistym. Dzięki opracowaniu zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji oraz autorskiemu modelowi analitycznemu, platforma umożliwi automatyczną analizę danych w celu rekomendowania zmian w środowisku gry.

Do konkursu 5/1.1.1/2017 „Szybka ścieżka” dla MŚP, Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020, zgłoszonych zostało 60 projektów (woj. Mazowieckim). Projekt inteligentnej platformy Cherrypick Games to jeden z 8 wybranych wniosków, który spełnił wszystkie kryteria i otrzymał  wymaganą liczbę punktów. NCBIR wybrało także 33 projekty spoza województwa mazowieckiego, które otrzymają dotację. Łączna kwota dofinansowań wynosi 242 698 041,50 zł.

NCBiR to polska agencja wykonawcza, która została powołana do realizacji zadań z zakresu polityki naukowej, naukowo-technicznej i innowacyjnej. Misją NCBR jest wspieranie polskich przedsiębiorstw i jednostek naukowych w realizacji rozwiązań opartych na wynikach badań naukowych w celu nadania impulsu rozwojowego gospodarce i z korzyścią dla społeczeństwa.
Cherrypick Games pracuje obecnie nad czterema grami. 12 marca rozpoczął się tzw. soft-launch gry „MatchUp Friends”. Gra została wydana na kilku wybranych rynkach. Już dziś wiadomo, że produkcja wyróżnia się ponadprzeciętną retencją graczy. Równocześnie Cherrypick Games tworzy kolejne projekty dedykowany kobietom – „Project Fame” i „Crime Stories”, których soft-launch planowany jest odpowiednio na II i IV kwartał 2018 roku. Najważniejszym projektem, który zostanie wydany jeszcze w tym roku, jest dla spółki „My Beauty Spa: Stars &Stories”.

W I kwartale br. spółka odnotowała przychody w wysokości 3,3 mln zł, wobec 2,6 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 1,3 mln zł, wynik EBITDA 1,4 mln zł, a zysk netto 1,0 mln zł.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.