• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Grupa Recykl zwiększa marże

Grupa Recykl osiągnęła w okresie styczeń-marzec 2018 r. 11,6 mln zł sprzedaży, przy 3,1 mln zł EBITDA i 1,1 mln zł zysku netto. Zwyżce wyników towarzyszą korzystne przepływy operacyjne, poprawa wskaźnika płynności bieżącej oraz utrzymanie zadłużenia na poziomie sprzed roku. Grupa w I kwartale otworzyła nową linię technologiczną, sklep internetowy oraz rozpoczęła realizację inwestycji w Chełmie. Jednocześnie sukcesywnie kontynuowane są badania rozwojowe w zakresie nowych produktów i rozwiązań.

Przychody ze sprzedaży były wyższe o 3,6 proc. wobec rezultatu sprzed roku, zysk ze sprzedaży to wzrost rzędu 13,1 proc. (marża 13,5 proc. vs. 12,4 proc.) EBITDA powiększyła się o 13,6 proc. (marża 26,5 proc. vs. 24,1 proc.), a zysk netto – 6,2 proc. (marża 9,7 proc. vs. 9,5 proc.). Na wyniki wpłynął w największym stopniu mix w postaci silnego popytu na wysokomarżowe granulaty gumowe SBR, których sprzedaż wzrosła do 5,1 tys. ton przy ich stabilnych cenach, a jednocześnie dalszy wzrost cen kordu stalowego, przy zbliżonym wolumenie produkcji i sprzedaży.

– Nieustannie się rozwijamy, czego efektem są dalsze wzrosty naszych wyników finansowych. W tym roku poprawiliśmy rezultaty wyjątkowo dobrego I kwartału 2017 r. z zyskiem netto przekraczającym wtedy 1 mln zł, a początki roku zwykle są dla nas słabszym okresem. Cieszą wzrosty marż wynikające z prowadzonej polityki operacyjno-kosztowej, jak i sprzyjającej koniunktury rynkowej. Na uwagę zasługuje zwłaszcza 60-procentowy wzrost sprzedaży czystych granulatów gumowych, czyli naszych najwyżej marżowych produktów, na które stawiamy w kolejnych latach. Aktualnie klienci zainteresowani granulatami SBR zgłaszają na nie zamówienia  z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Mimo uruchomienia w marcu br. nowej linii technologicznej w Śremie popyt na czyste granulaty SBR nadal przewyższa ich podaż – powiedział Maciej Jasiewicz, Wiceprezes Zarządu Grupy Recykl S.A.

Najważniejsze inwestycyjne wydarzenia I kwartału obejmują powzięcie decyzji o budowie nowego zakładu w Chełmie oraz start nowej linii do produkcji granulatów SBR w Śremie. Spółka otworzyła także sklep oferujący sprawdzone opony używane  dobrej jakości  - Oponeum.com.pl oraz kontynuowała prace B+R w takich obszarach jak opracowywanie technologii dewulkanizacji gumy czy stworzenie mieszanek gumowych do zastosowań przemysłowych.

–  W I kwartale nowo otwarta linia w Śremie funkcjonuje zgodnie z założeniami, sklep Oponeum został dobrze przyjęty, a projekt inwestycyjny w Chełmie przebiega według planów. Podtrzymujemy chęć startu prac budowlanych w II połowie roku – dodał Maciej Jasiewicz.

Nowy zakład o wartości ok. 33 mln zł, którego uruchomienie oczekiwane jest na przełomie 2019/2020 r., według oczekiwań zarządu przyniesie Grupie znaczący wzrost produkcji i sprzedaży wysokomarżowych produktów dedykowanych rynkowi polskiemu i rynkom europejskim. W nowym obiekcie będą produkowane m.in. innowacyjne dodatki stabilizujące do mieszanek mineralno-asfaltowych SMA z wykorzystaniem kordu tekstylnego. Obecny etap obejmuje prace formalno-administracyjne.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.