• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Auto-Spa S.A. optymalizuje strukturę finansowania

Spółka Auto-Spa S.A. poinformowała o podpisaniu przez jej spółkę zależną Auto-Spa Sp. z o.o. umowy kredytowej o kredyt odnawialny. Pozyskane finansowanie pozwoli na optymalizację źródeł finansowania całej Grupy Kapitałowej.

W dniu 21.04.2017 r. spółka Auto-Spa Sp. z o.o., wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Auto-Spa S.A., zawarła umowę kredytową z Bankiem Ochrony Środowiska S.A. o kredyt odnawialny. Kwota przyznanego limitu kredytowego wynosi 6,5 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone do konsolidacji dotychczasowych zobowiązań kredytowych i pożyczkowych Grupy Auto-Spa S.A., w tym również do częściowego wykupu obligacji serii G, których termin zapadalności przypada na dzień 05.04.2018 r. Dzięki uzyskaniu nowego źródła finansowania długoterminowego Spółka będzie mogła kontynuować proces optymalizacji struktury zadłużenia, co wpłynie również na poprawę jej skonsolidowanych wyników finansowych. Zarząd Auto-Spa S.A. bardzo pozytywnie ocenia ostatnie dokonania w tym obszarze funkcjonowania Spółki.

„Pozyskane finansowanie istotnie obniży nasze obecne koszty finansowe, co będzie miało wpływ na poprawę wyniku netto w kolejnych okresach. Z kolei zmniejszenie wysokości raty kapitałowej w pozytywny sposób przełoży się na przepływy finansowe Spółki. Długoterminowe finansowanie kredytowe odpowiada charakterowi prowadzonej działalności i pozwala na optymalne wykorzystanie potencjału firmy. Wskazuje to również na pozytywną ocenę instytucji finansowej przeprowadzanych w spółce zmian i przyjętego modelu biznesowego.” - komentuje Dariusz Ilski, Prezes Zarządu Spółki Auto-Spa S.A.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.