• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

BioMaxima S.A. będzie komercjalizować technologie Pure Biologics

BioMaxima S.A. podpisała umowę współpracy z Pure Biologics Sp. z o.o. Jej zakres obejmuje komercjalizację rezultatów prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez Pure Biologics, które są związane z nowymi narzędziami do diagnostyki in vitro.

Zgodnie z umową podpisaną przez Spółkę z Pure Biologics obie strony będą współpracowały w obszarze wdrażania do produkcji szybkich testów, opartych na systemach diagnostycznych stworzonych przy użyciu narzędzi biotechnologicznych opracowanych przez Pure Biologics, m.in. platformy selekcji przeciwciał rekombinowanych z bibliotek, platformy selekcji aptamerów DNA oraz technologii Pure Biologics do otrzymywania rekombinowanych białek. BioMaxima S.A. oczekuje, że podpisana umowa pozwoli jej na tworzenie szybkich testów w obszarach, w których istnieje zapotrzebowanie rynkowe na nową albo przyspieszoną ścieżkę diagnostyczną, przede wszystkim w wykrywaniu nowotworów, zakażeń bakteryjnych i wirusowych. Zawarta umowa określiła, że Pure Biologics będzie odpowiedzialne za opracowanie technologii, natomiast Emitent będzie koncentrował się na jej testowaniu, budowie prototypów, a także wdrożeniu do produkcji, po uprzednim procesie rejestracji.

„Już dzisiaj BioMaxima produkuje i sprzedaje szybkie testy immunochromatograficzne. Opieramy się jednak na generycznych systemach diagnostycznych, zbudowanych na sprawdzonych od dawna i szeroko stosowanych technologiach. Współpraca z Pure Biologics umożliwi nam zapewnienie sobie na lata dopływu nowych metod badawczych, dzięki którym będziemy mogli jako pierwsi zaprezentować rozwiązanie na rynku, tam gdzie jest ono oczekiwane. Będziemy wspólnie adresowali obszary diagnostyczne, które zespół handlowy BioMaxima wytypuje jako posiadające największy potencjał, takie jak diagnostyka raka pęcherza, raka prostaty czy zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych.” - komentuje Łukasz Urban, Prezes Zarządu BioMaxima S.A.

Plany obu spółek zakładają, że pierwszy projekt w ramach nawiązanej współpracy zostanie uruchomiony w ciągu najbliższych trzech miesięcy, a szacowany czas jego trwania został przewidziany na dwa lata. Realizację badań ułatwi tworzone aktualnie przez BioMaxima S.A. Centrum Badawczo-Rozwojowe w Lublinie, którego otwarcie zostało zaplanowane na koniec 2017 r. Emitent posiada duże doświadczenie w zakresie opracowywania oraz wdrażania do produkcji szybkich testów i jest jedynym polskim producentem tego typu testów. Spółka będzie mogła zaoferować nowe produkty w Polsce oraz na rynkach zagranicznych, co stanowi ich bardzo duży potencjał sprzedażowy.

„BioMaxima ma rozeznanie w zapotrzebowaniu na rynku, co umożliwi nam projektowanie systemów diagnostycznych w obszarach, w których są one najbardziej potrzebne. Będziemy również wykorzystywali potencjał produkcyjny BioMaxima i jej globalną sieć dystrybucji, aby komercjalizować te testy. Jest to klasyczne partnerstwo organizacji zajmującej się contract research, takiej jak Pure Biologics, z komponentem przemysłowym, jaki wnosi BioMaxima.” - dodaje Dr Filip Jeleń, Prezes Zarządu Pure Biologics Sp. z o.o.

Pure Biologics Sp. z o.o. zajmuje się contract manufacturing oraz contract research, ze specjalizacją w inżynierii białka oraz produkcji białek trudnych w ekspresji, a także metod selekcji rekombinowanych przeciwciał z wykorzystaniem platformy Phage Display. Pure Biologics posiada szereg narzędzi biotechnologicznych oraz programów badawczych umożliwiających tworzenie systemów diagnostycznych in vitro i jest zainteresowany wykorzystywaniem ich do tworzenia prototypów oraz gotowych systemów diagnostycznych, a także ich komercjalizacją.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.