• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

BioMaxima planuje przejęcia spółek w Rumunii

BioMaxima S.A. podpisała list intencyjny w sprawie nabycia 80% udziałów w dwóch rumuńskich spółkach - QIAS MED oraz ISTAR. Planowane akwizycje pozwolą Emitentowi umocnić jego pozycję rynkową w Rumunii.

Cena nabycia udziałów została ustalona na kwotę 160 tys. EUR, a ostateczna umowa ma zostać zawarta do dnia 31.08.2016 r., po uprzedniej akceptacji Rady Nadzorczej BioMaxima S.A. W najbliższym czasie rozpocznie się audyt obu spółek, a po jego zakończeniu podpisana zostanie umowa przedwstępna oraz wpłacona zaliczka, w wysokości 10% ustalonej wartości transakcji. Zwiększenie zysku netto nabywanych spółek w 2016 r. o co najmniej 10% będzie skutkowało wypłatą 25 tys. EUR premii w formie dywidendy, wypłaconej do dnia 28.02.2017 r., dla ich dotychczasowego właściciela. Dodatkowo, obecny właściciel spółek QIAS MED oraz ISTAR zobowiązuje się do świadczenia pracy na rzecz ich rozwoju przez okres minimum 5 lat. Spółki QIAS MED oraz ISTAR zajmują się sprzedażą aparatury, testów, odczynników, mikrobiologii oraz wyposażenia laboratoriów. Ich łączne przychody za 2015 r. wyniosły ok. 770 tys. EUR. W minionym roku osiągnęły one również zysk netto w wysokości ok. 86 tys. EUR. BioMaxima S.A. po finalizacji transakcji nabycia udziałów w QIAS MED oraz ISTAR ma zamiar rozpocząć proces konsolidacji tych spółek oraz własnej spółki Roco Sistem, powołując nowy podmiot - BioMaxima Romania srl.

Podpisanie listu intencyjnego dotyczącego zakupu dwóch rumuńskich spółek jest elementem realizacji strategii BioMaxima S.A., polegającej na stworzeniu na rynku rumuńskim silnego podmiotu zdolnego do dynamicznego rozwoju i mogącego z sukcesem konkurować na tym rynku. Co również istotne, podmiot ten będzie miał szanse na pozyskanie dotacji unijnych.” - ocenia Henryk Lewczuk Prezes Zarządu Spółki BioMaxima S.A.


Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.