• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

XSystem S.A. rozwinie sprzedaż własnego oprogramowania

XSystem S.A. zamierza kontynuować realizację przyjętej Strategii Rozwoju w oparciu o sprzedaż usług związanych z przetwarzaniem oraz obiegiem dokumentów. Emitent opublikował również prognozy finansowe na lata 2016-2018.

Spółka posiada autorskie oprogramowanie do archiwizacji i zarządzania obiegiem dokumentów - ACCELO, którego komercjalizacja ma pozwolić jej bardzo dynamicznie zwiększać osiągane przychody. XSystem S.A. przeprowadziła już z sukcesem kilka znaczących wdrożeń ACCELO m.in. realizując projekt Elektronicznego Rządowego Procesu Legislacyjnego na rzecz Rządowego Centrum Legislacji. Emitent dokonał również wdrożenia swojego oprogramowania do cyfrowej archiwizacji dokumentów w AQUANET S.A. - drugim pod względem wielkości zakładzie wodociągów i kanalizacji w Polsce. Spółka zainstalowała także z sukcesem swoje rozwiązanie u klienta z branży finansowej.

XSystem S.A. przedstawiła prognozy finansowe na lata 2016-2018. Prognozowana wartość przychodów ze sprzedaży netto w 2016 r. ma wynieść 10,0 mln zł, a zysk ma sięgnąć 180 tys. zł. W 2017 r. ma to być odpowiednio: 12,0 mln zł przychodów ze sprzedaży netto oraz 1,0 mln zł zysku. Z kolei w 2018 r. Spółka przewiduje, że osiągnie 2,0 mln zł zysku przy przychodach ze sprzedaży netto kształtujących się na poziomie 2,0 mln zł. Istotny wzrost zysku w odniesieniu do mniejszej dynamiki wzrostu przychodów będzie wynikał ze zwiększania się udziału sprzedaży własnego oprogramowania i usług digitalizacji dokumentów, które charakteryzują się bardzo wysoką marżowością. Ważnym czynnikiem wpływającym na wzrost rentowności Emitenta jest także fakt, że największe koszty na opracowanie własnego oprogramowania zostały już poniesione przez niego w latach 2013-2015.

W bieżącej Perspektywie 2014-2020 Unia Europejska przeznaczy ok. 2,5 mld EUR na dofinansowania z zakresu e-administracji, budowę archiwów cyfrowych i digitalizację zasobów, czyli na strategiczny zakres działalności naszej Spółki. Zamierzamy aktywnie, jako dostawca rozwiązań, uczestniczyć w tym programie. Nasze rozwiązanie dzięki swojej generycznej architekturze może być oferowane dla różnych podmiotów, zarówno tych z obszaru budżetowego, jak i biznesowego, którego nie zamierzamy pomijać. Środki z obligacji, które wyemitowaliśmy przeznaczymy w całości na komercjalizację ACCELO oraz budowę kanałów sprzedaży bezpośredniej i pośredniej.” - komentuje Adrian Weremiuk, Prezes Zarządu Spółki XSystem S.A.

W marcu br. Spółka dokonała terminowego wykupu obligacji serii B, których łączna wartość nominalna wynosiła 1.200 tys. zł. Emitent wykupił również w terminie pozostałe obligacje serii A. Terminowy wykup papierów wartościowych świadczy o bardzo dobrej kondycji finansowej XSystem S.A. W marcu 2016 r. NWZA Spółki podjęło Uchwałę o emisji obligacji zamiennych serii C, D oraz E na akcje serii F. Łączna wartość nominalna emitowanych papierów dłużnych wyniesie do 3 mln zł. Pozyskane środki mają pozwolić Spółce realizować przyjętą Strategię Rozwoju oraz prowadzić nowe projekty inwestycyjne, które przełożą się na poprawę wyników finansowych.


Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.