• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

JR Holding - podsumowuje 2015r.

Spółka JR HOLDING S.A. zakończyła 2015 r. skonsolidowanymi przychodami z wynajmu nieruchomości komercyjnych na poziomie 4.952 tys. zł. Uwzględniając działalność w segmencie Odnawialnych Źródeł Energii, łączna wysokość sprzedaży wypracowana przez całą Grupę Kapitałową wyniosła w minionym roku 17.561 tys. zł.

W 2014 r. skonsolidowana wartość przychodów z tytułu wynajmu posiadanych przez JR HOLDING S.A. nieruchomości komercyjnych sięgnęła 4.396 tys. zł, a więc wynik z 2015 roku wykazał 13% wzrost w stosunku do roku poprzedniego. W grudniu 2015 r. Grupa Kapitałowa zanotowała 395 tys. zł przychodów z wynajmu nieruchomości wobec 349 tys. zł osiągniętych w analogicznym okresie 2014 r. Natomiast Spółka powiązana Columbus Energy S.A., w której JR HOLDING S.A. posiada 35,9% akcji, wypracowała w ostatnim miesiącu 2015 r. sprzedaż w wysokości prawie 896 tys. zł. Stabilny rozwój dwóch segmentów biznesowych Emitenta, a mianowicie działalności w zakresie nieruchomości komercyjnych oraz Odnawialnych Źródeł Energii, pozwala Zarządowi z dużym optymizmem spoglądać na nadchodzące kwartały 2016 r.

Cały czas notujemy wzrost wypracowywanych przychodów w naszym podstawowym segmencie biznesowym, jakim jest wynajem powierzchni w posiadanych przez nas nieruchomościach komercyjnych. Poszukujemy także kolejnych interesujących projektów inwestycyjnych, które mogą nam pozwolić w dalszym ciągu poprawiać osiągane wyniki finansowe. Nasza Spółka powiązana - Columbus Energy S.A., zakończyła miniony rok wysoką sprzedażą sięgającą blisko 12.609 tys. zł. Na uwagę zasługuje również fakt, że podmiot ten prowadził swoją działalność, a więc montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych, dopiero od lipca 2015 r. Myślę, że ten rok będzie jeszcze bardziej udany dla Columbus Energy S.A., co przyczyni się tym samym do wzrostu wartości całej naszej Grupy Kapitałowej.” - mówi January Ciszewski, Prezes Zarządu Spółki JR HOLDING S.A.

Na początku stycznia br. Akcjonariusze JR HOLDING S.A. podczas NWZA podjęli uchwałę o przyjęciu zmienionego programu skupu akcji własnych. Zarząd Spółki został tym samym upoważniony do nabycia maksymalnie 7.800.000 szt. akcji własnych po cenie nie niższej niż 0,10 zł i nie wyższej niż 2,00 zł za jedną akcję. Łączna kwota przeznaczona na ten cel wyniesie do 5 mln zł. Termin trwania programu buy-back został określony do dnia 31.12.2017 r. lub do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel. Celem nabywania akcji własnych będzie ich umorzenie lub ewentualnie zostaną przeznaczone do dalszej odsprzedaży.

Bardzo duże znaczenie dla rozwoju segmentu biznesowego JR HOLDING S.A. w obszarze Odnawialnych Źródeł Energii będzie miało planowane połączenie spółek COLUMBUS CAPITAL S.A. oraz Columbus Energy S.A. Nowo powstały podmiot będzie dążył do zdobycia znaczącej pozycji rynkowej w branży fotowoltaiki. Jednym z najważniejszych długoterminowych celów będzie również zmiana rynku notowań jego akcji na rynek regulowany GPW w Warszawie. Columbus Energy S.A. prowadzi aktualnie intensywną sprzedaż usług montażu instalacji fotowoltaicznych zarówno w ramach Programu PROSUMENT, jak i w ramach nowej Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii.

JR HOLDING S.A. wypracowała w 3 kw. 2015 r. skonsolidowany zysk netto w kwocie 2.193 tys. zł przy przychodach ze sprzedaży wynoszących 1.145 tys. zł. Narastająco, po trzech kwartałach ub. roku skonsolidowany zysk netto Emitenta ukształtował się na poziomie ponad 2.154 tys. zł, a wartość przychodów sięgnęła 3.388 tys. zł. Spółka od dnia 01.10.2015 r. znajduje się w składzie Segmentu NewConnect Lead, który grupuje 23 największe i najpłynniejsze podmioty z alternatywnego rynku.

Super User

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.