• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

LUG trafnie zainwestował w technologię LED

Siedziba LUG

Inwestycje w sieć sprzedaży nie przeszkodziły spółce LUG S.A. w wypracowaniu zysku netto, za 2014r., na poziomie 3,2mln złotych.

LUG S.A. od początku roku systematycznie powiększał relację zysków do roku 2013. Już po drugim kwartale poziom zysku netto z 2013 roku został wyrównany. Czwarty kwartał zakończył się przychodami na podobnym poziomie co analogiczny okres w roku 2013, natomiast cały rok przyniósł przychody
ze sprzedaży o 11% większe. Na tak znaczny wzrost zysków wpłynęła przede wszystkim wyższa marża.

- Nasza strategia nie dawała spektakularnych wyników. Wymagała czasu i cierpliwości. Dziś jednak możemy powiedzieć, że nasz pomysł na kierunek rozwoju firmy sprawdza się. - komentuje wyniki Prezes LUG S.A., Ryszard Wtorkowski.

W IV kwartale 2014 roku ponad 52% wartości przychodów zostało wypracowanych na rynkach zagranicznych. W analizowanym okresie udział przychodów generowanych na rynku polskim wyniósł blisko 48% r/r. Takie ukształtowanie przychodów ze sprzedaży w IV kwartale br. wskazuje na wzrost przychodów w kraju o 6,8% r/r i nieznaczny spadek wartości przychodów r/r w eksporcie (-5,9% r/r.)

- Odczuwamy wyraźny wzrost ilości zamówień, realizujemy coraz bardziej prestiżowe projekty oświetleniowe. Przełożyło się to na bardzo dobre wyniki finansowe. - dodaje Ryszard Wtorkowski.

W ujęciu narastającym po czterech kwartałach roku sprzedaż wzrosła o 11,2 %, na wynik ten złożył się 14,4% wzrost przychód z rynku polskiego oraz 8,7% wzrost przychodów realizowanych na rynkach zagranicznych. Podsumowując wyniki po czterech kwartałach 2014 roku, 45,6% przychodów
ze sprzedaży stanowią przychody z rynku polskiego, 54,4% – przychody z eksportu.

Wskaźnik EBITDA w IV kwartale 2014 roku osiągnął pułap 2 510 tys. zł i był wyższy o 74,96% od EBITDA w IV kwartale 2013 roku. Podsumowanie czterech minionych kwartałów 2014 roku wskazuje na wzrost EBITDA do wartości 7106 tys. zł w porównaniu z poziomem 5 134 tys. zł w analogicznym okresie ub. roku, co stanowi ponad 38% wzrostu.

Wśród najważniejszych wydarzeń planowanych w działalności Grupy Kapitałowej LUG S.A. w roku 2015 wymienić należy zakończenie realizowanego obecnie I etapu budowy bazy kompetencyjno-rozwojowej w Nowym Kisielinie.

- Prace budowlane rozpoczęły się w listopadzie. Budowa nowego zakładu postępuje zgodnie z harmonogramem i wkrótce ponownie zwiększą się nasze moce produkcyjne w zakresie oświetlenia LED. Zwiększy się więc także nasz potencjał do generowania zysków. - informuje Ryszard Wtorkowski.

Przyszły rok zapowiada się więc równie obiecująco w obszarze wyników LUG S.A.


Redakcja

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.