• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI1.7%
Bezrobocie6.1%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

LUG dostarczył pierwszą partię swoich produktów do Argentyny

LUG zrealizował pierwszą dostawę dwóch tysięcy sztuk opraw ledowych w ramach umowy z Rządem Prowincji Misiones w Republice Argentyny. To pierwsza część kontraktu o rekordowej wartości blisko 21 mln euro. Debiutancka partia opraw powstała w zielonogórskich zakładach produkcyjnych LUG SA, kolejne dostawy będą już montowane w nowej fabryce w Argentynie, której otwarcie planowane jest na początek października 2017 r.

LUG Argentina S.A. oficjalnie rozpoczął swoją działalność w dniu wpisania do argentyńskiego rejestru przedsiębiorców, tj. 30 sierpnia 2017 r. Trwają jeszcze prace związane z budową zakładu produkcyjnego. Ich zakończenie planowane jest na początek października. To nie przeszkodziło firmie w zrealizowaniu pierwszego zamówienia i przygotowaniu dostawy dwóch tysięcy sztuk nowoczesnych opraw ledowych. Pierwsza partia została wyprodukowana w zielonogórskich zakładach Grupy LUG.

 - Prace inwestycyjne związane z oddaniem do użytku fabryki trwają, nie przeszkodziło nam to jednak
w przygotowaniu pierwszego zamówienia i dostarczeniu dwóch tysięcy sztuk opraw oświetleniowych Prowincji Misiones. - komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.

Nowy podmiot w Grupie Kapitałowej LUG S.A. skoncentruje się na rozwoju energooszczędnych rozwiązań ledowych. Rolą argentyńskiej spółki jest prowadzenie działalności przemysłowej obejmującej m.in. produkcję i montaż opraw oświetleniowych oraz sprzedaż opraw oświetleniowych. LUG Argentina S.A. będzie prowadzić także działalność doradczą w zakresie technologii oświetleniowej, w tym na rzecz projektów związanych z oszczędzaniem energii.

- Budowa fabryki na terenie parku technologicznego Parque Industrial S.A.P.E.M.  jest już na ukończeniu. Przewidywany termin zakończenia budowy to przełom września i października.
W październiku rozpoczniemy prace związane z instalacją linii produkcyjnej. Szacujemy, że zgodnie
z harmonogramem inwestycji, fabryka pełną zdolność produkcyjną osiągnie w pierwszym kwartale przyszłego roku. – dodaje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.

Nowy zakład produkcyjny będzie miał powierzchnię około 1600 m kw. Zatrudnienie znajdzie w nim kilkadziesiąt osób. Linia produkcyjna będzie produkować nowoczesne oprawy przeznaczone do oświetlenia przestrzeni miejskich takich jak ulice, parki, parkingi czy budynki użyteczności publicznej. Inwestycja w Argentynie pozwoli zwiększyć moce produkcyjne i osiągnąć pełną wydajność. Cały projekt będzie realizowany etapowo, przy jednoczesnym zwiększaniu obecności LUG na argentyńskim rynku.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Financial Markets Center Management Sp. z.o.o działa na rynku ogólnopolskim już od 2005 roku. W swojej ofercie posiada m.in. doradztwo strategiczne, walutowe oraz inwestycyjne.
NewWeb S.A. jest innowacyjną agencja PR, która świadczy szeroką gamę usług z zakresu PR, IR, a także marketingu.