• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

JR Invest i siedem nieruchomości

Siedem nieruchomości to niewątpliwie spory pakiet, a tyle własnie zakupiła firma Ganador sp. z o.o. z Krakowa od pewnej osoby prawnej. Nieruchomości wolne są od "wszelkich obciążeń, praw i roszczeń osób trzecich, prawa własności lub użytkowania wieczystego".

Sama transakcja nie interesowałaby nas może aż tak bardzo, gdyby nie fakt, że Ganador to podmiot zależny od emitenta z NewConnect, a mianowicie od firmy JR Invest. Jest to grupa kapitałowa prowadząca sprzedaż i wynajem nieruchomości. Nie tak dawno zresztą opisywaliśmy na naszych łamach dość szczegółowo jej rezultaty finansowe i operacyjne.

Przypomnijmy, że JR Invest znajduje się na parkiecie NewConnect od końca roku 2012, powstała natomiast w roku 2003 (pod nazwą Tanie Danie sp. z o.o. - jak można się domyślić, miała z początku inny profil działalności). W roku 2012 grupa kapitałowa, której JR Invest przewodzi, wypracowała 4,18 mln zł przychodów ze sprzedaży, 3,15 mln zł EBITDA oraz 3,1 mln zł zysku netto. Rok później te trzy kwoty były równe odpowiednio 4,45 mln zł, 2,9 mln zł i 2,29 mln zł.

Wróćmy jednak do najnowszego komunikatu. Otóż nieruchomości, o których mowa, mają charakter handlowo-usługowy, a umiejscowione są w Bytomiu, Jaworznie, Rudzie Śląskiej, Sosnowcu, Ząbkowicach Śląskich i Zabrzu. Łączna ich wartość to 2,407 mln zł. Kwota ta płacona będzie w częściach (częściowo już ją spłacono) - aż do 20 października bieżącego roku.

Nie dziwi pogląd zarządu, iż transakcja dotyczy rozwoju przedsiębiorstwa i może mieć wpływ na jego sytuację. Miejmy nadzieję, że będzie to wpływ pozytywny.

Adam Witczak

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.