• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Kupiec S.A. coraz bliżej scalenia akcji

Spółka Kupiec S.A., notowana na rynku NewConnect, w niedługim czasie zrealizuje operację scalenia swoich akcji. Wczoraj firma podpisała umowę z Kancelarią Prawną Chabasiewicz, Kowalska i Partnerzy Radcowie Prawni, która zajmie się opracowaniem koncepcji i harmonogramu tej transakcji. Ta sama kancelaria pomagała spółce podczas emisji akcji serii D.

O tym, że Kupiec chce scalić akcje wiemy już od końca czerwca. Spółka została wtedy zakwalifikowana do segmentu Super High Liquidity Risk, skupiającego spółki o bardzo wysokim ryzyku płynnościowym. Zarząd GPW zaliczył do niego 15 spółek, których akcje cechowały się kursem kwartalnym niższym niż 10 groszy lub zmiennością kursu większą niż 10%. Do SHLR trafiać będą także firmy, które ogłosiły upadłość lub są likwidowane. Spółki z tego segmentu notowane są w systemie jednolitym, co oznacza że ich kurs jest wyznaczany 2 razy w ciągu dnia (w odróżnieniu od trybu ciągłego). Cztery razy w roku będzie się odbywać weryfikacja opisanych warunków, dzięki czemu spółki mają szansę wyjścia z tego segmentu.

Zarząd spółki Kupiec S.A. chce urealnić kurs akcji do minimalnej wartości C/Z na poziomie 15. Procedura scalenia akcji ma też zwiększyć płynność obrotu akcjami i stworzyć techniczną możliwość ewentualnej wypłaty dywidendy za rok 2012.

Kupiec S.A. to firma działająca na rynku krajowych i międzynarodowych usług transportowo-spedycyjnych. Posiada 40 zestawów TIR, które jeżdżą do Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Skandynawii.

W roku 2011 firma wypracowała blisko 264 tys. zł zysku netto, ponad cztery razy więcej niż w roku 2010. Pierwszy kwartał tego roku zakończyła zyskiem netto sięgającym prawie 44 tys. zł, a jej przychody wyniosły blisko 2,56 mln zł.

W całym roku 2012 firma ma nadzieję na zysk netto równy 813 tys. zł. Prognozowana suma, opublikowana 21 czerwca, jest prawie dwukrotnie wyższa niż kwota przedstawiona w raporcie rocznym. Można więc sądzić, że spółka optymistycznie spogląda w przyszłość.

Na koniec warto zaznaczyć, że spółki nie należy mylić z inną firmą o nazwie „Kupiec S.A.”, a mianowicie Śląskim Towarzystwem Handlowym Kupiec S.A., działającym w branży budowlanej.

Jacek Jarosz

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.