• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

The Dust podpisał list intencyjny dotyczący realizacji aplikacji mobilnych dla PKP

Spółka The Dust podpisała list intencyjny z firmą Partner of Promotion, jednym z wykonawców kampanii Bezpieczny Przejazd organizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. W ramach projektu wrocławskie studio będzie odpowiedzialne za przygotowanie trzech aplikacji mobilnych, które będą elementem kampanii. Łączna wartość netto trzech aplikacji wyniesie około 370 tys. zł. Aktualnie oba podmioty negocjują szczegóły współpracy.

- Naszym najważniejszym projektem jest realizacja gry na podstawie twórczości Jacka Piekary, jednak projekty realizowane na zlecenie są także ważne, ponieważ pozwalają nam na dywersyfikację produktową i zapewnienie finansowania bieżącej działalności Spółki. Zamówienie dla PKP Polskie Linie Kolejowe będzie kolejnym realizowanym przez nas projektem w branży kolejowej. W ubiegłym roku, w konsorcjum z naszą spółką dominującą, tj. Me & My Friends S.A., stworzyliśmy trzy aplikacje mobilne na zlecenie Urzędu Transportu Kolejowego. – komentuje Jakub Wolff, prezes The Dust.

W ramach projektu powstaną trzy produkty przeznaczone na urządzenia mobilne - aplikacja mobilna oraz dwie gry o charakterze edukacyjnym, w tym jedna w technologii VR lub AR, o łącznej wartości około 370 tys. zł netto.

- Kampania Bezpieczny Przejazd jest ważnym projektem społecznym, a jednocześnie ciekawym i ambitnym. Będziemy mieli okazje wykazać nasze umiejętności wykorzystując technologię VR/AR. – dodaje Jakub Wolff.

15 stycznia 2019 r. The Dust opublikował także wyniki finansowe za I kwartał 2019 roku. W tym okresie Spółka osiągnęła stratę na poziomie EBITDA w wysokości 116 tys. zł, a wynik netto wyniósł -155 tys. zł. Na koniec marca 2019 r. Spółka posiadała środki pieniężne w wysokości ponad 800 tys. zł. W zakończonym niedawno kwartale doszło do istotnych wydarzeń związanych z rozwojem działalności wrocławskiego studia. Spółka podpisała umowę z Jackiem Piekarą, zgodnie z którą wrocławskie studio na motywach „Cyklu Inkwizytorskiego” stworzy grę na platformy stacjonarne PC, PS4/5 oraz XBOX. W ramach projektu powstanie również gra mobilna. W minionym kwartale spółka kontynuowała również realizację gry Together, przeznaczonej na Nintendo Switch i Frankenstein: Beyond the Time na PSVR.

- Pierwszy kwartał tego roku należy rozpatrywać z dwóch perspektyw. W kontekście wyników miniony kwartał nie odbiegał istotnie od wyników osiągniętych w I kwartale 2018 r. W kontekście działań operacyjnych spółka dojrzała i podpisała kilka znaczących umów miedzy innymi z Jackiem Piekarą, dzięki której przygotowujemy gry na motywach „Cyklu Inkwizytorskim”. W ubiegłym kwartale pracowaliśmy nad grą Together, obecnie trwają finalne testy i rozmowy z potencjalnymi wydawcami gry na platformie Nintendo Switch. W naszej ocenie sytuacja spółki jest dynamiczna i bardzo rozwojowa. – mówi Jakub Wolff.

5 kwietnia spółka podpisała list intencyjny z inwestorem zainteresowanym udziałem w finansowaniu produkcji bazującej na „Cyklu Inkwizytorskim”. Kwota finansowania ma wynosić do 3 mln zł, a umowa ma zostać zawarta do 5 lipca br. Szczegóły głównej produkcji na platformy stacjonarne zostaną zaprezentowane na konferencji spółki, która ma się odbyć w czerwcu.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.