• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Beskidzkie Biuro Inwestycyjne łączy się z ABS Investment

Beskidzkie Biuro Inwestycyjne S.A. poinformowała o podjęciu decyzji o przygotowaniu i rozpoczęciu procesu połączenia z ABS Investment S.A. Emitent prognozuje, że jego skonsolidowany zysk brutto w 2019 r. wyniesie 750 tys. zł.

Zarząd Spółki w wyniku przeprowadzonych rozmów z Zarządem ABS Investment S.A. podjął decyzję o przygotowaniu oraz rozpoczęciu procesu połączenia Spółki z tym podmiotem w drodze przejęcia przez ABS Investment S.A. spółki Emitenta. Przeprowadzenie procesu połączenia wymaga wyrażenia zgody przez Akcjonariuszy obu spółek podczas WZA, na których zaproponowane zostaną stosowne uchwały w tym zakresie, więc samo rozpoczęcie procesu nie jest jednoznaczne z faktycznym dokonaniem połączenia obu podmiotów. Beskidzkie Biuro Inwestycyjne S.A. liczy, że fuzja obu podmiotów przyniesie wymierne korzyści ich Akcjonariuszom oraz pozwoli na wzmocnienie pozycji połączonej spółki na rynku kapitałowym.

„Pierwszym etapem w procesie połączenia jest przygotowanie koncepcji połączenia. Następnie należy sporządzić wycenę i skonstruować plan połączenia. Wycena pozwoli na uzyskanie proponowanego parytetu wymiany akcji przy połączeniu. W dalszej kolejności uchwały związane z połączeniem trzeba poddać pod głosowanie przez WZA w obu podmiotach, które uczestniczą w połączeniu. Po akceptacji przez Akcjonariuszy można rozpocząć „właściwy” proces połączenia. Główne korzyści to redukcja kosztów, scalenie aktywów i umocnienie pozycji w akcjonariacie w wielu spółkach portfelowych.” - podkreśla Michał Damek, Prezes Zarządu Spółki Beskidzkie Biuro Inwestycyjne S.A.

Beskidzkie Biuro Inwestycyjne S.A. opublikowało prognozy finansowe na 2019 r., które zakładają wypracowanie w tym roku jednostkowego zysku brutto w wysokości 600 tys. zł. Z kolei skonsolidowany zysk brutto Spółki ma wynieść 750 tys. zł. Prognozy finansowe Emitenta na ten rok zostały przygotowane w oparciu o zakładane przez Zarząd wpływy z działalności inwestycyjnej w ramach Spółki oraz z działalności doradczej w spółce zależnej - Beskidzkie Biuro Consultingowe Sp. z o.o.

„Prognozy na rok 2019 zostały skonstruowane w oparciu o aktualny poziom kosztów, możliwość wzrostu wartości aktywów, oczekiwane strumienie dywidend oraz spodziewany poziom przychodów spółki doradczej. Przypomnę tylko, że działalność spółki doradczej to usługi związane z Autoryzowanym Doradztwem - 15 podmiotów, specjalistyczne usługi finansowe np. wyceny ekonomiczne oraz doradztwo przy pozyskiwaniu różnych środków pomocowych w tym z UE. We wszystkich tych segmentach spodziewamy się wzrostu przychodów w stosunku do roku poprzedniego.” - dodaje Prezes Damek.

Do Spółki Beskidzkie Biuro Inwestycyjne S.A. należy spółka doradcza Beskidzkie Biuro Consultingowe Sp. z o.o. Przedmiotem działalności BBC jest świadczenie usług ekonomiczno-finansowych oraz obsługa consultingowa o charakterze B2B. Podstawowymi usługami świadczonymi przez BBC są usługi doradcze przy pozyskiwaniu dotacji dla przedsiębiorstw, sporządzanie wycen, analiz i innych opracowań ekonomicznych oraz usługi w zakresie pełnienia funkcji Autoryzowanego Doradcy dla rynku NewConnect i Catalyst.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.